Jak wybrać stolik kawowy do salonu?

Nie da się ukryć, że strefa wypoczynkowa jest najważniejszą częścią salonu. Salon jest pomieszczeniem, w którym spędzamy najwięcej czasu, a nawet przyjmujemy gości, dlatego wygodna kanapa, fotele, pufy oraz oczywiście stolik kawowy, to obowiązek w każdym salonie. Stolik kawowy to mebel, którego wybór może nastręczyć trudności. Na rynku istnieje bowiem naprawdę mnóstwo różnorodnych stolików. Jaki stolik wybrać do salonu?

Dopasowany do pomieszczenia i mebli

Przede wszystkim stolik kawowy musi zostać dopasowany kolorem, kształtem i designem do wystroju całego salonu oraz do wszystkich mebli, które się w nim znajdują. Szczególnie musi pasować do kanapy, foteli czy puf. Przede wszystkim ważna jest wysokość stolika. Musi on mieć wysokość dopasowaną do wysokości siedzisk kanapy czy foteli, aby wygodnie się przy nim siedziało i sięgało po to, co na nim leży.

Stolik duży, czy mały?

Wielkość stolika zależy przede wszystkim od ilości domowników czy gości, których chce się od czasu do czasu przyjmować. Oczywiście znaczenie ma również wielkość całego pomieszczenia, mebli czy ilość przestrzeni dostępnej przy kanapie i fotelach. Stolik nie może być większy od foteli czy kanapy. Stolik kawowy to zazwyczaj niewielki mebel, przy którym jest w stanie usiąść kilka osób jednocześnie. Ciekawą propozycją są zestawy stolików. W takich zestawach mamy np. 3 lub 4 stoliki o takim samym kształcie (np. kwadratowe) o różnej wielkości i wysokości. Takie zestawy są bardzo eleganckie i funkcjonalne.

Okrągły, kwadrat czy prostokąt?

To, co cechuje dostępne na rynku stoliki to przede wszystkim różnorodne kształty. Znajdziemy zarówno stoliki okrągłe, kwadratowe czy prostokątne. Okrągły stolik sprawdzi się idealnie w małym pomieszczeniu, postawiony na środku i otoczony fotelami. Okrągły stolik będzie również najlepszym wyborem w domu z małymi dziećmi, gdyż brak rogów niweluje ryzyko uderzenia się przez dziecko. Kwadratowe lub prostokątne stoliki sprawdzą się idealnie w większych pomieszczeniach, przy większej kanapie.

Drewniany, szklany czy metalowy?

Na rynku znajdziemy stoliki wykonane z różnego rodzaju materiałów. Najpopularniejszym materiałem jest oczywiście drewno, najczęściej dębowe, sosnowe, hebanowe czy mahoniowe. Ciekawym wyborem (w zależności od stylu pomieszczenia) będzie stolik industrialny z surowego drewna lub z drewnianym blatem i metalowymi nogami albo po prostu wykonany w dawnym stylu z wcięciami, wygiętymi nogami i zdobieniami. Stoliki ze szkła zaś będą świetnym wyborem do nowoczesnych pomieszczeń, na przykład w stylu skandynawskim.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*