Czym charakteryzuje się masaż limfatyczny?

Masaż, inaczej drenaż limfatyczny to rodzaj masażu znajdujący swoją aprobatę głównie wśród kobiet. Ma on charakter pobudzający, dzięki czemu usprawnia krążenie krwi i limfy w organizmie. Stosuje się go głównie w celu ujędrnienia skóry, pozbycia się cellulitu, zmniejszenia wszelakich obrzęków jak i załagodzenia bólu zatok.

Na czym polega?

Głównymi ruchami są tutaj uciskania i pocierania skóry w odpowiedni sposób. Określone ruchy i techniki stosuje się w taki sposób, aby przepchnąć nagromadzoną limfę i w ten sposób zredukować obrzęk i poprawić krążenie chłonki. Dzięki temu twarz pacjenta nabiera odpowiednich kolorów i kształtów. Zanikają nawet te najbardziej zapalne i zastoinowe obrzęki, a krążenie limfy jest znacznie usprawnione.

Osobnym przypadkiem jest tutaj masaż limfatyczny twarzy i jej okolic, który w pozytywny sposób wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Odbywa się w ustalony sposób z ruchami zgodnymi z przepływem limfy i krwi w naszym organizmie. Kluczowe jest tutaj wolne lecz stanowcze tempo, przy jednoczesnym unikaniu nadmiernego rozgrzania tkanek. Siła z jaką przebiega masaż limfatyczny jest umiarkowana, ponieważ naczynia na które ma wpływ ten masaż znajdują się tuż pod naszą skórą.

Masaże te są wykonywane głównie w sposób ręczny lecz zastosowanie odpowiedniej maszyny do sekwencyjnego masażu uciskowego nie jest rzadkością. Węzły chłonne nie są tutaj masowane – lecz ich okolice. Stosowanymi ruchami są ruchy przesuwające, wyciskające i przepychające – wzdłuż naczyń limfatycznych lub w kierunku węzłów chłonnych.

Jak przebiega masaż limfatyczny?

Pacjent z reguły ubierany jest w specjalny strój wypełniony powietrzem. W ten sposób udrażnia się węzły limfatyczne co skutecznie oczyszcza organizm. Wykwalifikowany masażysta może zabieg przeprowadzić również ręcznie. Wówczas precyzyjnie i skutecznie masuje i uciska odpowiednie miejsca na ciele. Drenażowi limfatycznemu można poddać cały organizm jak i jego fragment, np. twarz. Drenaż trwa z reguł od 30 do 60 minut.

Masaż limfatyczny twarzy przebiega w czasie około pół godziny. Terapeuta powolnymi i delikatnymi ruchami masuje twarz od okolic obojczyków po sam czubek głowy. Wspomaga to walkę z bólami zatok, opuchlizną na oczach i innych miejscach twarzy. Zabieg ten również wykonywany jest w sposób ręczny lub przy pomocy odpowiedniej maszyny. Bezpośrednim skutkiem takiego zabiegu jest uczucie lekkości i odprężenia. Więcej na http://masazrzeszow.pl

Skutki drenażu limfatycznego

Masaż limfatyczny ma bezpośrednio na celu wspomóc krążenie krwi i limfy. W skutek stymulacji odpowiednich punktów na ciele poprawia się odżywienie skóry, komórki pracują znacznie lepiej jak i krążenie krwi zostaje usprawnione. Wpływa to również pozytywnie na funkcjonowanie organów wewnętrznych. Skóra staje się jędrniejsza i bardziej elastyczna. Ponadto usprawniony zostaje metabolizm tkanki tłuszczowej i przepływ chłonki – co bezpośrednio działa na cellulit. W efekcie stosowania tego masażu możemy również pozbyć się efektu zimnych stóp.

O Artykuł zewnętrzny

Leave a comment

Your email address will not be published.


*