Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Wyjazd na urlop to jeden z najbardziej oczekiwanych momentów w każdym roku. To właśnie takie oderwanie się od codzienności, od naszych obowiązków w domu czy w pracy sprawia, że po skończonym urlopie mamy więcej sił, by później przez cały rok uczyć się czy pracować.

Oczywiście aby dobrze spędzić urlop, musimy się do niego odpowiednio przygotować. Dlatego wcześniej rezerwujemy sobie miejsce noclegowe, czy też organizujemy transport do miejsca, w którym urlop spędzimy. Ale jest jeszcze jedna rzecz, o którą przed urlopem powinniśmy pomyśleć, a niestety często o niej zapominamy. Chodzi oczywiście o ubezpieczenie turystyczne.

Dlaczego zapominamy o ubezpieczeniu turystycznym

Chociaż czasami przechodzi nam przez głowę myśl, że na naszym urlopie może stać się nam coś nieprzewidzianego, to jednak nie zawsze myślimy o tym aby się ubezpieczyć. A wszystko dlatego, że często wydaje nam się, że wystarczy że wyrobimy sobie kartę EKUZ czyli Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i mamy już sprawę załatwioną. Niestety jesteśmy w błędzie. Albowiem karta ta gwarantuje nam tylko podstawowe i darmowe świadczenia zdrowotne, a przecież może zdarzyć się, że będziemy potrzebowali czegoś więcej, by szybko wrócić do zdrowia czy wrócić do Polski. Kolejnym powodem dla którego rezygnujemy z ubezpieczenia jest fakt, że jesteśmy pewni, że to organizator wycieczki zadba o wszystkie nasze sprawy związane z ubezpieczeniem. I rzeczywiście czasem tak się właśnie dzieje, jednak musimy sobie zdawać sprawę, że jest to zwykle ubezpieczenie podstawowe a suma ubezpieczenia nie jest zbyt wysoka.

Przed czym chroni nas ubezpieczenie turystyczne

Towarzystwa ubezpieczeniowe proponują nam ubezpieczenia turystyczne o przeróżnym zakresie. Oczywiście im większy zakres, tym większą składkę musimy płacić. Dlatego warto zastanowić się, na co się zdecydować podpisując umowę z ubezpieczycielem. Jakie mamy opcje? Przede wszystkim powinniśmy pomyśleć nad ubezpieczeniem, które będzie oferować nam pomoc medyczną. Dzięki temu bez względu na to co nam się przydarzy, zawsze będziemy mogli liczyć na opiekę medyczną. Kolejną opcją którą powinniśmy wybrać, jest transport do kraju. Jak wiemy taki transport nie jest tani, więc warto ubezpieczyć się, aby nie musieć za niego płacić. Częstym miejscem w którym spędzamy urlop są góry. A w górach może nam się przydarzyć wypadek podczas wędrówek. Jeżeli będziemy mieli odpowiednie ubezpieczenie, nie będziemy musieli za poszukiwanie czy też za transport z turystycznego szlaku. Ubezpieczenie turystyczne ochroni nas także od następstw nieszczęśliwych wypadków, czy też od szkód spowodowanych z naszej winy. Dzięki takiemu ubezpieczeniu, możemy też w razie potrzeby poprosić o pomoc tłumacza czy prawnika, a przecież ich usługi do najtańszych nie należy.

Każdy kto wybiera się na urlop, zwłaszcza poza granice kraju, powinien posiadać ubezpieczenie turystyczne. Tylko wtedy do końca będziemy mogli wypocząć, gdyż będziemy mieli pewność, że nawet jeśli coś się zdarzy z naszym zdrowiem, to nie będziemy musieli z tego powodu ponosić żadnych konsekwencji finansowych.

Artykuł powstał przy współpracy z http://pakiety-zdrowotne.pl/

Avatar

O Artykuł zewnętrzny

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*