Garnitur pełen szczegółów

Dobrze dobrany garnitur sprawia, że facet zyskuje w oczach: pracodawców, teściów, gości, ukochanej. Często wybór i wszelkie rady leży w rękach ukochanej żony, partnerki, matki. Jak sprawić, by był idealny?

Panie są wszechstronne. Nie dość, że znają się na damskiej modzie, to uchodzą jeszcze za ekspertów w modzie męskiej. Swoim chłopakom, synom, mężom czy partnerom służą radą przy wyborze właściwego garnituru, który często może stanowić o jego wizerunku na interview czy podczas wizyty u przyszłych teściów. Pomagając przy wyborze należy uzbroić się w cierpliwość: rzadko, kiedy kupowana marynarka nie wymaga przeróbek. Na szczęście większość sklepów jest na to przygotowana. Dobrze wybrać się w miejsce, gdzie jest kilka salonów, wówczas łatwiej poznać ofertę rynku i wybrać coś odpowiedniego. Dobrym adresem jest Warszawa, zwłaszcza nowo otwarte centrum MODO, gdzie samych sklepów z modą męską jest blisko 70.

Dopasowany

Garnitury to ten rodzaj ubrań, który powinien być indywidualnie dopasowywany. Zanim zaczniemy mierzyć warto przemyśleć typ, który najlepiej pasuje do sylwetki. Jeśli osoba jest szczupła, lepiej, by skoncentrowała się na modelach taliowanych. Jeśli pan należy do tych bardziej okrągłych bezpieczniej wybrać standardowe garnitury z kamizelkami, które świetnie modelują sylwetkę. Warto jednak pamiętać, że zbyt duże ubrania mogą nas poszerzyć. Dlatego jednym z najważniejszym punktów wyboru garnituru jest właściwy rozmiar marynarki i szerokość spodni. Jeśli wybierzemy za szeroką w ramionach marynarkę, będzie to bardzo widoczne.

Ścisły algorytm

Co to znaczy, że marynarka dobrze leży? Powinna gładko opierać się na ramionach. Jeśli na plecach tworzą się poprzeczne fałdy, znaczy, że jest za mała, jeżeli zaś podłużne to jest za duża. Ważne jest też właściwe dopasowanie jej długości. Generalna zasada jest taka, że ma ona dzielić sylwetkę na pół. Klapy powinny przylegać do ciała, a rękaw przy wyprostowanych rękach ma sięgać nadgarstka, tak by wystawał spod niego 1 cm mankietu koszuli.

Z kolei długość nogawek spodni powinna sięgać połowy buta. Warto przy tym zadbać, by obuwie ściśle przylegało do stóp, wówczas lepiej układają się nogawki. Może na zakupy warto zabrać ze sobą odpowiednie buty? Nieodłącznym elementem spodni jest właściwie dopasowany pasek. Najlepiej skórzany, o barwie współgrającej z odcieniem obuwia i ewentualnie paska od zegarka. Często marki obuwia męskiego w swojej ofercie mają również paski do spodni i zegarków wykonywane z tych samych skór, co buty.

Wisienka na torcie

Garnitur to duża część całości wizerunku, ale nie cała. Diabeł jak zawsze tkwi w szczegółach. Do niego dobrze dobrać właściwą koszulę, krawat, zadbać o dobrane obuwie, czy kolor i jakość skarpet. Elementem dodającymi szyku są poszetka i zegarek.

Nie wolno jeszcze zapominać o jednym. W całym procesie wyboru bardzo ważne są odczucia mężczyzny, któremu doradzamy. Dobrze by w garniturze się przeszedł po sklepie, usiadł, założył nogę na nogę. Ma być wygodny, bo może właśnie się okaże, że stanie się jego drugą skórą.

1 Comment on Garnitur pełen szczegółów

  1. Świetnie i gustownie, bez dwóch zdań 🙂 Polecam też w tym zakresie zerknąć na ofertę Gaberon 🙂

Leave a comment

Your email address will not be published.


*