Historia marki Adriatica

Niewiele jest na Świecie firm produkujących zegarki, które cieszą się tak ogromną popularnością jak firma Adriatica. Produkowane przez nią zegarki, zarówno te męskie jak i damskie, są wśród klientów wręcz rozchwytywane i to bez względu na kraj, w których są sprzedawane.

Na pewno ogromny wpływ na to ma ich jakość, wytrzymałość, a także nienaganna stylizacja. Dzięki temu możemy wybrać zegarki naręczne firmy Adriatica zarówno na specjalne wyjścia, na spotkania biznesowe jak i na co dzień.

Adriatica dawniej

Historia firmy rozpoczyna się w 1852 roku w Szwajcarskiej miejscowości Moutelier. Na początku, działały dwie firmy – Adria i Adriatica. Połączyły się one ze sobą dopiero w roku 1962. Firma zawiesiła działalność w związku z II Wojną Światową i wznowiła ją w roku 1949. W roku 1962, przeniesiono siedzibę firmy i od tego czasu zegarki były produkowane w Biel i Bazylei. W 1999 roku, firma rozpoczęłą produkcję do Dongino w szwajcarskim kantonie Ticino. Od samego początku swojej działalności, firma Adriatica stawiała przede wszystkim na jakość i na oryginalny designe. W związku z tym, nigdy nie miało problemów ze sprzedażą swoich produktów, gdyż klienci najczęściej szukają właśnie takich zegarków naręcznych.

Adriatica współcześnie

Firma Adriatica jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych firm, zajmujących się produkcją zegarków. Sprzedaje je ona w wielu krajach całego Świata, min w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Portugalii czy w Egipcie. Firma jest obecna także i w naszym kraju. Pierwsze zegarki tej firmy, pojawiły się w Polsce w roku 1990 i z miejsca zyskały sobie ogromną popularność, która trwa do dnia dzisiejszego.

Adriatica jest bardzo ściśle związana z Federacją Szwajcarskiego Przemysłu Produkcji Zegarków (The Federation of the Swiss Watch Industry), która powstała w 2006 roku. Organizacja ma ta promować szwajcarskie firmy produkujące zegarki i pomagać im w zdobywaniu nowych rynków.

Firma Adriatica produkuje obecnie zarówno zegarki naręczne dla mężczyzn jak i dla kobiet. Są one wykonywane tylko i wyłącznie z najwyższej jakości materiałów, do których zaliczamy stal, mosiądz, złoto czy tytan. W ofercie mamy zarówno modele z bransoletą jak i na pasku. Adriatica ma w swojej ofercie bardzo dużo modeli, więc praktycznie każdy może odnaleźć coś dla siebie. Zegarki tej firmy mają więc różną wielkość, kolor itp. Bardzo często, zwłaszcza do najlepszych modeli, stosuje się zdobienia z drogich kamieni szlachetnych. Dzięki temu stają się one nie tylko zwykłymi zegarkami, ale i ozdobami, które mają udoskonalić wizerunek osoby, które je nosi. Zegarki naręczne Adriatica, bardzo często są zakładane na specjalne okazje, do których zaliczyć możemy spotkania biznesowe czy eleganckie przyjęcia. To właśnie dlatego tak często kupują je ludzie, którzy chcą podkreślić swój prestiż i wysokie aspiracje.

Można być pewnym, że firma Adriatica jeszcze niejeden raz przygotuje dla swoich klientów nowy model, który okaże się prawdziwym hitem. I możemy być równie pewni, że jej zegarki w dalszym ciągu będą szybko znikały ze sklepowych półek.

Tutaj więcej zegarków Adriatica http://www.zegarki-adriatica.pl/

Leave a comment

Your email address will not be published.


*