Produkty do stylizacji rzęs dla każdego

O wyrazistym, pełnym uroku spojrzeniu marzy każda kobieta. Dla osiągnięcia takiego efektu kluczowe znaczenie ma odpowiednie podkreślenie rzęs. Nic więc dziwnego, że mascara to jeden z najchętniej kupowanych kosmetyków do makijażu. Warto mieć jednak świadomość, że istnieją rozwiązania, dzięki którym jesteśmy w stanie osiągnąć bardziej spektakularny efekt niż za pomocą samego tuszu do rzęs i popularnej zalotki.

Rzęsy w kępkach, czyli rezultat marzeń na wyciągnięcie ręki

Jaki jest niedrogi sposób na piękne, gęste rzęsy, który każda kobieta może zrealizować samodzielnie w swoim domu? Mowa tutaj o aplikacji kępek, które pozwalają na uzyskanie seksownego spojrzenia i są idealnym uzupełnieniem mocnego makijażu oczu. Na rynku dostępne są kępki rzęs o różnych rozmiarach, co pozwala na stworzenie stylizacji idealnie dopasowanej do kształtu i budowy oka. Do prawidłowej aplikacji tego produktu potrzebujemy specjalnej pęsety oraz kleju służącego do mocowania sztucznych rzęs.

Zanim przystąpimy do pierwszej próby przyklejania kępek, powinniśmy poznać zasady ich prawidłowego używania. Aplikację rzęs najlepiej zacząć od zewnętrznego kącika powieki. Tutaj nasze naturalne rzęsy z reguły są najdłuższe, dlatego za pomocą pęsety aplikujemy w nim kępki o największym rozmiarze. Mniej więcej od połowy oka, stopniowo zbliżając się do wewnętrznego kącika, naklejajmy nieco krótsze rzęsy. Dzięki temu osiągniemy rezultat maksymalnie zbliżony do naturalnego, nieobciążający nadmiernie naszego spojrzenia. Kępki to najlepsza metoda na optyczne powiększenie oczu.

Aby przykleić je w estetyczny i dokładny sposób, potrzebujemy pewnej ręki i odrobiny cierpliwości. Powiedzenie, że praktyka czyni mistrza, w stu procentach dotyczy także aplikacji rzęs w kępkach. Dla wielu kobiet są one produktem przeznaczonym na wielkie wyjścia, jednak bez trudu można znaleźć przedstawicielki płci pięknej, które nie wyobrażają sobie bez nich codziennego make-upu.

Komu przypadną do gustu rzęsy na pasku?

Ciekawą alternatywę dla kępek stanowią sztuczne rzęsy na pasku. Ich przyklejenie zajmuje mniej czasu i pozwala na uzyskanie bardziej dramatycznego efektu. Wynika to z faktu, że na rynku znajdziemy wiele modeli rzęs na pasku, różniących się między sobą nie tylko długością, ale także gęstością i stopniem podkręcenia. Niektóre z nich przypominają prawdziwy wachlarz i prezentują się zjawiskowo. Do przyklejania rzęs na pasku także potrzebujemy pęsety oraz specjalnego kleju. Przed przystąpieniem do aplikacji należy za pomocą kosmetycznych nożyczek przyciąć rzęsy, tak by pasowały do naszego oka.

Dlatego po wyjęciu rzęs z opakowania warto „na sucho” przyłożyć je do powieki, żeby sprawdzić, czy wymagają dużego skrócenia. Gdy rzęsy są już przycięte, na ich pasek nakładamy niewielką ilość kleju, któremu warto dać chwilę na przeschnięcie. Następnie przystępujemy do aplikacji, która polega na przyłożeniu paska rzęs do naszej górnej powieki i połączeniu sztucznych rzęs z naturalnymi. Sprawdzony klej nie podrażni oczu i jednocześnie utrzyma rzęsy na swoim miejscu przez długie godziny. Warto również wiedzieć, że o ile kępki są produktem jednorazowym, to rzęsy na pasku mogą być używane wielokrotnie.

Zestaw do laminacji rzęs jest rozsądną inwestycją, która jest warta swojej ceny. Dzięki niemu piękne rzęsy są w zasięgu ręki.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*