Staniki na duży biust – jak dobrać i gdzie znaleźć?

Większe piersi, tak samo jak i mniejsze, mogą być powodem do dumy i do zmartwień. Aby tych ostatnich było jak najmniej, renomowani producenci bielizny proponują odpowiednio zaprojektowane biustonosze na duży biust.

Mylne jest przekonanie, że każdy model stanika może być tak samo praktyczny, wygodny i uroczy w rozmiarze 70A i 85D. Różna objętość piersi wymaga bowiem różnego konstrukcyjnego podejścia, a staniki na duży biust muszą przede wszystkim zapewniać solidne wsparcie i ochronę przed nadmiernym kołysaniem, które niepotrzebnie rozciąga skórę na klatce piersiowej. Ich budowa powinna więc uwzględniać sporo parametrów technicznych, na które warto zwracać uwagę przy zakupie.

Jak wybrać biustonosz na duży biust?

Brafitterki, czyli specjalistki od dobierania staników, zgodnie twierdzą, że większość przychodzących do nich kobiet latami nosi bieliznę w złym rozmiarze. Zjawisko to nasila się zwłaszcza u pań o większym biuście, które na dodatek, w pogoni za pięknymi modelami, decydują się często na kupno większej lub mniejszej miseczki, jakby nie miało to wielkiego znaczenia.

Biustonosze na duże biust muszą mieć przede wszystkim solidną podstawę, idealnie wzmocnioną fiszbinami lub specjalną pianką, a wybierając konkretny rozmiar trzeba zacząć od precyzyjnego zmierzenia obwodu pod biustem. Stanik z regulowanym, kilkustopniowym zapięciem i przedłużonym paskiem tkaniny pod miseczkami oferuje najlepsze wsparcie. Dobrze dobrane miseczki powinny z kolei okalać w pełni całą pierś u podstawy – niedozwolone jest wylewanie się ciała z żadnej strony czy wpijanie się materiału w skórę.

Idealne modele

Duży biust zasługuje na odpowiednią ilość tkaniny! Z ta myślą wybierajmy więc modele zabudowane, okrywające przynajmniej ¾ piersi, nawet jeśli część miseczki tworzy zalotna koronka. Największe rozmiary zdecydowanie najlepiej prezentują się w wersji „full-cup”, co oznacza w pełni zabudowaną miseczkę, przy czym może, ale nie musi być ona usztywniana. Boki powinny być jednak dość wysokie, zaś skośnie wycięte, trójkątne u góry miseczki mają zdolność do optycznego zmniejszania piersi – jeśli tylko są dobrze dobrane pod względem rozmiaru.

Gdzie kupujemy staniki na duży biust?

Fizyczne sklepy bieliźniane najczęściej oferują bardzo ograniczoną liczbę marek, co może utrudniać znalezienie idealnego modelu. Nie każda rozmiarówka uwzględnia bowiem anatomiczne niuanse kobiecej różnorodności.

Jeśli chodzi o internetowe sklepy z bielizną, to biustonosze na duże biust bywają specjalnością niektórych sprzedawców – warto więc rozejrzeć się dobrze na rynku aby dotrzeć do sprzedawcy specjalistycznego. Poszukujmy też producentów, którzy w swojej ofercie mają wiele modeli o licznych konfiguracjach rozmiarowych. Praktyka pokazuje, że idealny stanik najczęściej dobiera się obniżając normalnie noszony obwód i zwiększając rozmiar miseczki.

Warto podkreślić, że staniki na duży biust nie są wcale niszą rynkową, a ich poszukiwanie nie musi przypominać polowania na białego kruka. I w Polsce można już znaleźć sklepy oferujące bieliznę dumnie noszoną przez modelki większych rozmiarów – taka fotograficzna wizytówka to znak, że do potrzeb kobiet innych niż „75B” podchodzi się z respektem i zaangażowaniem!

Leave a comment

Your email address will not be published.


*