Plastyka powiek dolnych i górnych – zobacz efekty

Opadające powieki górne sprawiają, że spojrzenie staje się przygaszone, oczy wydają się mniejsze, a my wyglądamy i czujemy się starzej i mniej atrakcyjnie. Niejednokrotnie problem wiotczenia skóry dotyka również powiek dolnych, co jest potocznie określane jako ,,worki pod oczami”. Wszystkie te oznaki mijających lat należą do najmniej lubianych i postarzają wygląd twarzy bardziej niż same zmarszczki, czy bruzdy. Skutecznym rozwiązaniem okazuje się tutaj plastyka powiek, czyli blepharoplastyka, a dokładniej redukcja skóry nadmiernie zwisającej.

Na plastykę powiek najczęściej decydują się osoby z widocznymi oznakami starzenia, jednak problem ten może dotykać osób w różnym wieku, także znacznie młodszych. Jak bardzo poważna jest plastyka powiek i czy każdy może zdecydować się na taką operację? Jakie są przeciwwskazania do operacji oczu, ile trwa rekonwalescencja i jakie efekty możemy uzyskać po plastyce oczu? Te i inne pytania zadaliśmy specjalistom chirurgii plastycznej z Kliniki Miracki w Warszawie, którzy przybliżyli nam przebieg zabiegu korygującego powieki górne i dolne.

Na czym polega plastyka powiek, jak wygląda zabieg?

Plastyka powiek to zabieg chirurgiczny polegający na wycięciu nadmiaru tkanki skórnej. W zależności od stopnia zwiotczenia oraz ilości zbędnej skóry niekiedy dokonuje się również redukcji tkanki tłuszczowej zgromadzonej na powiekach. Przepukliny tłuszczowe często sprawiają wrażenie, jakby oczy były opuchnięte i zmęczone, dlatego też Pacjenci często decydują się na ich usunięcie.

W przypadku poddania się plastyce powiek górnych nacięcie przebiega wzdłuż linii rzęs, kilka milimetrów powyżej. Kolejno, oddziela się skórę od tkanek i usuwa jej nadmiar. Natomiast plastyka powiek dolnych jest nieco bardziej skomplikowana, dlatego też rekonwalescencja trwa dłużej. Zabieg polega na wykonaniu nacięcia poniżej oka, również wzdłuż linii rzęs. Zabieg może być łączony z modelowaniem mięśnia okrężnego oka.

Zabieg plastyki oczu przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym lub w znieczuleniu ogólnym. Często już tego samego dnia możemy wrócić do domu, co zależy jednak od rozległości zabiegu oraz indywidualnych ustaleń z lekarzem. Plastyka oczu może dotyczyć powiek górnych, dolnych lub obu jednocześnie.

Plastyka powiek – jakie efekty uzyskamy i czy blizny są widoczne?

W trakcie zabiegu plastyki powiek cięcie wykonuje się w naturalnych fałdach skórnych, co skutkuje zminimalizowaniem widoczności blizn. Po plastyce powiek w miejscu cięcia zakłada się bardzo cienkie szwy, które należy usunąć po ok. 4-5 dniach po zabiegu.

Bezpośrednio po zabiegu nakłada się niewielkie opatrunki na powieki. Oko nie jest całkowicie zasłonięte, więc zachowujemy normalne widzenie. Przez kolejne kilka dni warto stosować chłodne kompresy, które zmniejszą ewentualną opuchliznę i zaczerwienienie, a także dbać o wysokie ułożenie głowy w trakcie snu. Rekonwalescencja po plastyce powieki górnej trwa ok. tydzień, natomiast korekta powieki dolnej wymaga ok. 2-tygodniowej rezygnacji z pracy. Na całkowite wygojenie ran musimy poczekać kilka miesięcy, do pół roku.

Usunięcie nadmiaru skóry z powiek pozwala na znaczną poprawę ogólnego wyrazu twarzy. Stosunkowo krótki zabieg trwający ok. 2 godziny pozwala na diametralną zmianę wyglądu. Plastyka powiek daje bowiem efekty takie jak:

  • wyeksponowanie oczu,
  • wyraźniejsze spojrzenie,
  • młodszy wygląd nawet o kilkanaście lat,
  • napięcie skóry wokół oczu,
  • zmiana wyrazu twarzy,
  • usunięcie zmarszczek w okolicy oczu,
  • wyrównanie doliny łez,
  • brak zwisającej skóry,
  • brak ,,worków pod oczami”,
  • brak kompleksów.

Jeśli chcesz odjąć sobie lat i zredukować opadające powieki, dobrym rozwiązaniem będzie plastyka oczu! W Klinice Miracki w Warszawie uzyskasz odpowiedź na wszystkie pytania! Umów się na pierwszą konsultację!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*