Sypialnia urządzona w stylu loft

Styl loft cieszy się coraz większym powodzeniem. Jego surowa prostota oraz niewymuszony szyk idealnie komponują się ze sobą, aby dać nowoczesną mieszankę z duszą. Gdy myślisz o aranżacji sypialni w stylu loft, zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!

Wnętrza urządzone w stylu loftowym zwykle kojarzą nam jako chłodne i mało przyjazne, ale odpowiednio zaaranżowane mogą stworzyć idealne miejsce do wypoczynku. Przede wszystkim ważne jest dobranie odpowiednich mebli, dekoracji oraz oświetlenia. Tłem z kolei może być szarość i biel ścian oraz drewniana podłoga, która wprowadzi do wnętrza przytulność. Ciekawym dopełnieniem wnętrza może być też ściana wykonana z nieotynkowanej cegły – można alternatywnie kupić specjalne płyty, dzięki którym można osiągnąć praktycznie taki same efekt.

Centralnym punktem każdej sypialni jest łóżko. W sklepach oferujących meble loftowe można znaleźć ramy łóżek w tym właśnie stylu, ale zwykle w dość ograniczonym wyborze. Jeżeli nie możesz znaleźć niczego interesującego, w takim przypadku pomyśl o sprawdzaniu ofert w zwykłych sklepach – szukaj ram łóżka z metalu, a także prostych ram z postarzanego drewna naturalnego. Alternatywnym, bardzo tanim wyborem może być rama łóżka wykonana z palet drewnianych – warto jednak pamiętać o tym, że nie sprawdzi się ona z każdym materacem i może wymagać zastosowania dodatkowego stelaża.

Oprócz łóżka w sypialni najczęściej umieszczamy także meble do przechowywania ubrań – szafy stojące oraz komody. Tutaj można już dobrać   meble indyjskie w sklepach specjalizujących się w ich sprzedaży. Do dyspozycji są między innymi komódki metalowe czy z różnych gatunków drewna, także wykańczanego dekoracyjnymi napisami. W sprzedaży dostępne są też szafy loftowe – najczęściej wykonane z postarzanego drewna z metalowymi dodatkami. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamówić szafę z drzwiami przesuwnymi wykończonymi lustrem – także sprawdzi się w loftowej przestrzeni.

Dopełnieniem wnętrza powinny być stylowe lampy loftowe. Oprócz głównej lampy sufitowej nie można zapominać też o lampkach nocnych, na przykład z metalowymi kloszami w industrialnym stylu.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*