Cieplejsza atmosfera w salonie

Często w trakcie wykańczania bądź remontu mieszkania lub też domu podejmujemy decyzje, które z biegiem czasu wydają nam się niezrozumiałe czy też nieestetyczne. Wielokrotnie po roku mieszkania dany pokój wydaje nam się źle urządzony.

Barwy użyte w nim są przytłaczające i korzystanie z niego powoduje pogorszenie naszego nastroju. Na szczęście nie jest to jednorazowy przypadek i wiele jest dostępnych artykułów na temat tego jak ocieplić atmosferę w salonie stosując proste zasady. Cały proces zależy od budżetu, ale niezależnie od ilość dostępnej pieniędzy jesteśmy w stanie popracować nad naszym znudzonym pokojem. Jak zatem zmienić atmosferę w salonie na lepszą?

Zmiana koloru ścian i dodatków

Jeżeli nasz budżet jest ograniczony możemy ograniczyć się do jednej z tych czynności. Najlepszy efekt osiągniemy jednak stosując je obie jednocześnie. Jeżeli nasze ściany mają przytłaczający i mdły kolor, a jednocześnie są ubrudzone codziennym używaniem polecamy zmienić ich barwę na pastelową. Jeżeli w pokoju znajduje się kominek możemy zaplanować mu inny kontrastujący kolor, aby wyróżnić go na tle całego pokoju, tworząc tym samym kulminacyjny punkt naszego pokoju. Jeżeli ściany całego salonu mają być pomalowane na kolor beżowy, kominek proponujemy pomalować w kolorze pomarańczy. Dodatkowo jeżeli kominek ma wstawki drewniane warto o nie również zadbać i odpowiednio polakierować. Najlepszym kolorem będzie barwa jasno brązowa. Jeżeli dodatkowo w pokoju posiadamy duże okna, a w nich rolety zamiast zasłon to warto pomyśleć nad zakupem lekkich lnianych zasłon w kolorze piaskowym, które nadadzą ciepła naszemu pokojowi. Warto również pomyśleć nad dywanem, który położymy obok naszej kanapy. Kolorystycznie powinien on jednocześnie pasować do kanapy jak również do ścian. No właśnie co zatem z meblami?

Zmiana mebli w salonie

Jeżeli dodatkowo chcemy wzmocnić naszą przemianę w salonie i mamy odpowiedni budżet do wykorzystania, warto pomyśleć nad zmianą dotychczasowych mebli. W zależności od wyboru koloru ścian (w naszym przypadku beżowa barwa ścian) dobieramy odpowiednie meble. Idealne do beżowego koloru będą meble z ciemnego drewna, ale warto pamiętać, żeby mebli tych nie było zbyt wiele. Duża ilość mebli w pokoju stwarza przytłaczające wrażenie graciarni. Jeżeli natomiast wybierzemy pastelowy błękit na ściany to meble powinny mieć jaśniejszy kolor jak na przykład biały czy też piaskowe drewno.

Podsumowanie

Podsumowując ocieplenie klimatu w naszym salonie w dużej mierze zależy od budżetu jaki chcemy na tą operację przeznaczyć. Możemy ograniczyć się do zmiany koloru ścian na cieplejszy, ale możemy również wymienić meble w salonie i dodatki, co w całości odmieni wygląd naszego pokoju. Warto się zawczasu zastanowić w jakich kolorach chcemy urządzić nasz salon i określić jego proporcje. Wtedy będziemy mogli z czystym sumieniem udać się na zakupy i skompletować całość potrzebnych rzeczy do wykonania przemiany. Jeżeli natomiast nie jesteśmy w stanie samemu określić kolorów oraz jego proporcji można skorzystać z opinii profesjonalisty i wynająć architekta wnętrz.

O

Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu.

About Aga

Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu. Contact: Website | More Posts

Leave a comment

Your email address will not be published.


*