Ciekawe pomysły na prezent

Chyba każdy z nas lubi dostawać prezenty. A możemy je otrzymać z różnych okazji. Urodziny, imieniny, różnego rodzaju rocznice. Jedne z tych prezentów są bardziej trafione, inne trochę mniej. Jednakże zawsze cieszymy się, gdy ktoś nas nimi obdaruje.

Jednakże czasami gdy to my musimy dać komuś prezent, mamy spory kłopot. A wszystko dlatego, że nie do końca wiemy co możemy jubilatowi kupić. Chcielibyśmy, aby był on z naszego podarunku zadowolony, a nie odłożył go na półkę.

Najpopularniejsze prezenty

Przeciętny Polak kupuje prezenty 5-6 razy w roku i wydaje na to jednorazowo pomiędzy 50 a 100 zł. Oczywiście są tacy, którzy kupują za kwoty wyższe, ale oni należą do mniejszości. A co kupujemy najczęściej? Okazuje się, że na najwyższych pozycjach znajdziemy kosmetyki, zabawki i ubrania. Jak łatwo się domyśleć, wybór prezentu najczęściej determinuje okazja, czy też wiek jubilata. Trudno wyobrazić sobie, że osobie dorosłej kupimy zabawkę, a małemu dziecku kosmetyki. Jednak trendy wśród prezentów nieco się zmieniają. Coraz częściej, zwłaszcza pary które są w stałych związkach kupują sobie bieliznę erotyczną, czy też sprzęty, które potem wykorzystywane są we wspólnym gospodarstwie domowym. Jako prezenty wykupujemy często weekend w SPA, zwłaszcza jako podarunek dla kobiet.

Jest też sposób na prezent, gdy kompletnie nie wiemy co danej osobie kupić. Sposobem tym jest karta podarunkowa. Oferuje ją wiele sklepów, więc jeżeli nie możemy zdecydować się na konkretny prezent, możemy po prostu “nabić” odpowiednią kwotę na kartę i dać ją w prezencie. Osoba obdarowana, sama najlepiej będzie wiedziała na co przeznaczyć pieniądze. Co więcej, można je wydać w dowolnym momencie, kiedy jakaś rzecz będzie najbardziej potrzebna.

Na pewno kupując niektóre prezenty, musimy być ostrożni. Tak jest w przypadku ubrań. Należy dobrze znać jubilata, aby po pierwsze kupić mu coś, co lubi, a po drugie w odpowiednim rozmiarze. Podobnie sprawa wygląda w przypadku kosmetyków. Każdy z nas ma swoje ulubione i niechętnie używa innych. Nie ma więc sensu kupić jakiś kosmetyk, który później będzie tylko zajmował miejsce na półce.

Prezenty wykonane samodzielnie

Ostatnimi czasy, niezmiernie popularne stają się prezenty, które wykonujemy samodzielnie. Z całą pewnością, będą one oryginalne i nikt podobnego nie dostanie. Nie muszą one być idealnie wykonane, nie muszą być idealne w swoim wyglądem, ważne, że są wykonane “od serca”. Co możemy w ten sposób podarować. Może to być np. bukiet wykonany z lizaków czy też batoników. Kolejną propozycją może być ozdobna poduszka. Na biała poszewkę przyszywamy guziki, np. w kształcie serca lub w dowolnie innym. Bardzo często jako prezent dajemy też samodzielnie wykonane albumy na zdjęcia. I tak można by jeszcze długo wymieniać. Albowiem pomysłów możemy wymyślić bez liku. A jeżeli sami nie możemy na nic wpaść, inspiracją może być dla nas Internet, gdzie można znaleźć bardzo dużo propozycji na samodzielnie wykonane prezenty.  Na pewno wybierzemy jakąś jedna, którą wykonamy sami i z takim prezentem pójdziemy do jubilata.

Więcej pomysłów na prezent znajdziesz tutaj http://www.podarujkarte.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*