4 Ciekawe porady na domową kwaratannę

Przymusowe pozostanie w domach, a Ty nie wiesz czym możesz się zająć na tej kwarantannie? Spieszymy od razu z pomocą!

Graj w planszówki

Szczególnie polecamy Monopoly i inne strategiczne gry w które można grać całą rodziną. Gra Monopoly uczy strategicznego myślenia, szybkiego podejmowania decyzji i zdrowej rywalizacji. W sam raz na zimowe, chłodne wieczory na kwarantannie.

Ćwicz w domu

To, że unikamy obecnie wychodzenia, na ile jest to możliwe, to nie znaczy że możemy opuścić ćwiczenia fizyczne! Potrzebujemy codziennej dawki ruchu. Polecamy włączyć trening cardio, lekcje tańca albo jogę online. Chociaż 20 minut dziennie! Efekty przyjdą najszybciej w postaci świetnego samopoczucia.

Ugotuj to o czym dawno marzyłeś/aś

Jeśli ćwiczymy to nie musimy nadmiernie ograniczać jedzenia i liczyć kalorii. Na kwarantannie też musimy coś jeść! Jeśli masz jakieś przepisy, które chciałeś/aś odtworzyć to właśnie jest odpowiedni moment! Zupy, ciasta, naleśniki czy  owocowe sałatki?

Edukuj się!

Przymusowa kwarantanna to czas w którym możemy przysiąść nad nauką na którą wcześniej nie mieliśmy aż tak dużo czasu. Polecamy zacząć naukę języków obcych!

Czytaj książki

Książki papierowe czy audiobooki? Dostosuj formę do swoich upodobań i poświęć wieczory na spokojny odpoczynek z ksiązką. Zasługujesz na to!

Obejrzyj swoje ulubione seriale

Kwarantanna to czas kiedy możemy bezkarnie włączyć Netflixa i zapomnieć o bożym świecie. Jeśli masz jakieś zaległe seriale do obejrzenia, to jest właśnie ten czas kiedy możesz zawinąć się w kołdrę i wejść w fikcyjny świat swoich ulubionych postaci.

Lub skorzystaj z poradnika Familiada – zgłoszenia.

Rozmawiaj przez wideo – czat

Jeśli tęsknisz za znajomymi lub rodziną z daleka, możesz codziennie komunikować się z nimi przez Skype’a. To zawsze daje namiastkę prawdziwego spotkania. Umacnianie relacji jest ważne w każdej formie.

Posprzątaj dom

Gdy przychodzi prawdziwa nuda, to nagle okazuje się, że okna można byłoby umyć, a i nawet można spróbować odkurzyć cały dom.

Włącz medytację do swojego życia

Niezależnie od tego, jak ciężki mielibyśmy okres w życiu, czy to kwarantanna, czy stres w pracy – warto zacząć medytować. Reset umysłu potrafi skutecznie zrelaksować człowieka.

Lub sprawdź jak zrobić stringi.

Tańcz, ile się da

Najlepszym sposobem na stagnację i zapomnienie o tym, że jesteśmy na kwarantannie, jest ruch! Jeśli natomiast nie masz ochoty na cardio, po prostu włącz naturalny i spontaniczny ruch Twojego ciała. Uwolnisz endorfiny i przy okazji pobudzisz się.

Nie zadręczaj się negatywnymi wiadomościami

Skup się na pozytywach. Negatywne wiadomości popsują Ci nastrój, a lepiej budować rzeczywistość z pozytywnych myśli.

Czytaj więcej na Porady.org.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*