Fakty i mity na temat włosów

Większość kobiet nie jest zadowolona z obecnego stanu swoich włosów. Zazwyczaj jest tak, że mając kręcone chcą prostych i na odwrót. Jednak występują także bardziej realne problemy jak rozdwajające końcówki, łupież czy przetłuszczanie. Co pomoże włosom, a które rady to tylko mity?

Faktem jest to, że jeśli chce się mieć długie włosy potrzebny jest masaż głowy, a nie regularne podcinanie końcówek. Ten pierwszy działa stymulująco. Powinien być wykonywany przed myciem lub w trakcie., bo tylko w tych porach nie stanie się przyczyną przetłuszczania.

Z kolei podcinanie końcówek jako metoda na szybszy porost włosów to jeden z najpopularniejszych mitów. Szybkość wzrostu włosa jest stała, a podcinanie u fryzjera może jedynie sprawić, że optycznie stanie się ich więcej.

Z kolei taki zabieg może być niezbędny przy rozdwojonych końcówkach, ponieważ tych nijak nie scalą wszechobecne odżywki i maski. Mają one za to wiele innych pozytywnie wpływających na włosy właściwości. Jeśli chodzi o łupież to należy pamiętać, że mitem jest stwierdzenie, że sam ustąpi. Do jego pozbycia wystarczy odpowiednio dobrany szampon przeciwłupieżowy i po kilku umyciach będzie po sprawie.

Nie należy zrażać się do kosmetyku po jednokrotnym użyciu, ponieważ nasilenie łupieżu może być przyczyną jego zanikania. Wynika to z tego, że to co nagromadziło się na skórze głowy musi zostać usunięte. Jednak i ten proces nie powinien przekraczać kilku umyć, gdy łupież nie ustaje należy pomyśleć o jeszcze innym szamponie lub nawet wizycie u dermatologa.

Jeśli mowa o myciu włosów, to koniecznie trzeba pamiętać, by dobierać szampon do typu jaki się posiada. Włosów farbowanych wcale nie trzeba myć rzadziej. To również stwierdzenie, które powinno się włożyć między bajki, ponieważ wystarczy stosować preparat do włosów farbowanych. Mitem jest także myślenie, że częste mycie wpływa na szybsze przetłuszczanie się włosów.

Włosy należy myć tak często jak tego wymagają. Ważne jest jednak to, by nie traktować ich zbyt ciepłą wodą, ponieważ to może wpłynąć na osłabienie cebulek. Dodatkowo nie powinno się ich zbyt mocno wycierać ręcznikiem, co również wpływa na ich osłabienie.

Wniosek nasuwa się jeden: o włosy trzeba dbać! Jeśli nie jest się z nich zadowolonym to nie można ich pozostawić samych sobie, ponieważ ot tego ich stan nie ulegnie poprawie. Jeśli samemu nie wie się jakich kosmetyków używać to warto pomyśleć o wizycie u fryzjera, ponieważ ten na sprawach włosów zna się najlepiej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*