Nie popełniaj tych grzechów makijażowych

Każda kobieta chciałaby wyglądać jak aktorki w filmach. Mało która z nich wie ile pracy trzeba, aby efekt był widoczny. Dla jednej aktorki na planie przypada prywatny makijażysta i dermatolog, aby osiągnięcie takiego efektu było możliwe. Proces jest długi i gruntowny. Jeżeli chcesz wyglądać jak one koniecznie musisz zacząć od podstaw. Bez operacji plastycznych również da się poprawić swój wygląd. Zatem co robić aby wyglądać lepiej?

Nawilżenie skóry twarzy

Organizm, w tym także skóra, w ponad 70% składa się z wody. Odpowiednie nawilżenie skóry sprawia, że staje się ona gładsza, a wszystkie zmarszczki na twarzy stają się mniej widoczne. Z tego też powodu stosowanie nawilżającego kremu do twarzy na noc jest tak ważne. Odpowiednie nawilżenie skóry powoduje również efekt lepszego makijażu. Jeżeli mamy wysuszoną skórę to w zmarszczkach zbiera się większa ilość makijażu, a co za tym idzie staje się on bardziej widoczny w defektach skóry. Dodatkowo nawilżona skóra lepiej przyjmuje makijaż przez co nie rzadziej w ciągu dnia wymagane są poprawki makijażu. W celu doboru najlepszego kremu nawilżającego najlepiej umówić się na konsultację z dermatologiem i stosować się do jego wskazówek. Pamiętajmy również o stałym nawadnianiu organizmu poprzez picie odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia.

Prawidłowe odżywianie skóry pod oczami

Częstym problemem w dzisiejszych czasach jest tak zwany efekt „kurzych łapek” pod oczami. Jaki jest tego powód? Nieodpowiednie odżywianie skóry pod oczami. Skóra ta jest narażona na ciągłe skurcze i rozkurcze ze względu na bliską obecność gałki ocznej, która stale pracuje. Odpowiedni krem bogaty w wartości odżywcze sprawi, że skóra pod oczami zostanie odpowiednio odżywiona, a spojrzenie stanie się młodsze. Makijaż pod oczami dzięki takiemu zabiegowi będzie wyglądał naturalniej i efektowniej. Jeżeli nie jesteśmy pewni jaki krem odżywczy kupić możemy skorzystać z usług dermatologa. Profesjonalista wybierze idealny krem dla każdej skóry.

Podkład rozwiązaniem na wszystkie wypryski

Radzimy unikać takiego przekonania. Gruba warstwa podkładu dodatkowo uwydatnia niedoskonałości skóry. Dodatkowym efektem ubocznym będzie efekt maski na twarzy zupełnie nienaturalnie wyglądający (jest to tak zwana „tapeta” na twarzy). Najlepszym rozwiązaniem na wszystkie wypryski na twarzy to zastosowanie punktowo korektora z odpowiednim odcieniem i nałożenie cienkiej warstwy podkładu na twarz.

Makijaż

Po takim przygotowaniu teoretycznym i praktycznym skóry jesteś gotowa na nałożenie makijażu głównego. Pamiętaj jednak, że makijaż oraz jego kolory muszą być prawidłowo dobrane do Twojej twarzy. Zbyt agresywny makijaż może wyglądać na Twojej twarzy nienaturalnie. Niejednokrotnie zdarza się tak, że delikatny makijaż podkreślający oczy i usta oraz wyszczuplający twarz będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem na co dzień. W przypadku makijażu wieczorowego warto dodać dodatkowy kolor do swojego makijażu. Będzie on wyglądał efektowniej, ale wciąż możliwie bardzo naturalnie.

Avatar

O

Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu.

Avatar
Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*