Powiększenie piersi to nie tylko implanty

Girl wearing in lingerie measures her breast measuring tape. She is happy.
Kobiety, które nie są zadowolone z wielkości swoich piersi, mogą zdecydować się na zabieg ich powiększania. Można wykonać go też bez implantów!

Mały biust może być powodem dużych kompleksów. W takim przypadku z pomocą przychodzą chirurgia plastyczna, a od niedawna także medycyna estetyczna. Dzisiaj powiększanie piersi możliwe jest nie tylko z implantami. Dostępne są także mniej inwazyjne procedury, które także mogą zapewnić bardzo dobre efekty.

Jakie metody powiększania piersi można wybrać? Jakie są główne zalety oraz wady poszczególnych z nich? Sprawdź teraz, gdy także zależy Ci na uzyskaniu najlepszych efektów!

Metody powiększania piersi – co jest do wyboru?

Kiedyś piersi można było powiększyć jedynie z wykorzystaniem inwazyjnego zabiegu chirurgicznego przez wszczepienie implantów. Teraz jednak kobiety mogą zdecydować się również na dodatkowe zabiegi, które pozwalają na uzyskanie atrakcyjnych rezultatów bez konieczności prowadzenia operacji.

Poza implantami powiększanie biustu możliwe jest także przez tak zwany autoprzeszczep tłuszczu, czyli pobranie tłuszczu od pacjentki i przeszczepienie go w wybrane miejsce. Jest to zabieg rekomendowany dla tych kobiet, które obawiają się zabiegu chirurgicznego albo posiadają do niego przeciwwskazania. Warto jednak zaznaczyć, że ma on również swoje minusy.

Na czym polega powiększenie piersi własnym tłuszczem?

Zabiegi polegające na autoprzeszczepie tłuszczu najczęściej oferują gabinety i kliniki medycyny estetycznej. Również ich prowadzeniem zajmują się niektóre kliniki chirurgii plastycznej.

Tego rodzaju procedura umożliwia powiększanie piersi poprzez przeszczepienie do nich tłuszczu pacjentki pobranego z innych obszarów ciała, na przykład z pośladków, brzucha. Może zatem jednocześnie posłużyć jako zabieg wyszczuplający ciało. Tłuszcz wstrzykuje się następnie strzykawkami w oznaczone obszary. Narkoza nie jest konieczna.

Ten zabieg na powiększanie biustu polecany jest przede wszystkim tym kobietom, które chcą uzyskać niewielką, lecz zauważalną zmianę. Warto też wskazać, że w tym przypadku nie jest możliwe osiągnięcie rezultaty liftingu piersi, czyli ich podniesienia. W takiej sytuacji trzeba skorzystać z implantów.

Należy pamiętać o tym, że efekt zabiegu jest trwały, niemniej jednak z czasem po zabiegu dochodzi do utraty około 20-40 proc. objętości tłuszczu. W związku z tym rezultat może się zmienić.

Czas rekonwalescencji wynosi najczęściej około 2-4 tygodni. W tym czasie pacjentka nie może ugniatać piersi, leżeć na brzuchu, co może zaburzyć efekt.

Powiększanie piersi własnym tłuszczem – w skrócie:

  • mniej inwazyjna metoda niż implanty
  • trwałe efekty zabiegu
  • bez konieczności długiej rekonwalescencji
  • najlepsze dla kobiet oczekujących mniejszych zmian
  • nie jest możliwe modelowanie piersi

Taki zabieg można wykonać między innymi w mieście Kraków, gdzie prowadzi go Klinika Chirurgii Plastycznej Marta Raczkowska.

Powiększanie piersi – kiedy warto wybrać implanty?

W sytuacji, gdy pacjentka chciałaby uzyskać bardziej widoczne efekty niż te, jakie daje powiększanie piersi z użyciem własnego tłuszczu, warto rozważyć implanty. W tym przypadku powiększanie biustu będzie już bardziej inwazyjne, lecz będzie ono mogło dać lepsze rezultaty.

Do dyspozycji jest w tym przypadku szeroka gama implantów, które można dostosować indywidualnie do oczekiwań pacjenci. Aktualnie do zabiegu powiększania piersi najczęściej stosuje się naturalnie wyglądające implanty przypominające swoją postacią kroplę wody.

Za pomocą tego zabiegu można także wykonać lifting piersi, czyli podnieść je i wymodelować. W rezultacie mogą one uzyskać symetryczny, krągły kształt.

Powiększanie piersi implantami – w skrócie:

  • inwazyjna metoda wymagająca narkozy
  • trwałe efekty zabiegu
  • wydłużony okres rekonwalescencji
  • możliwe powiększanie piersi do różnych rozmiarów
  • możliwe modelowanie piersi

Warto zatem udać się do dobrej kliniki medycyny estetycznej lub chirurgii plastycznej, aby wziąć udział w konsultacjach i dopasować najlepszą metodę na powiększanie piersi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*