Czym charakteryzuje się styl skandynawski projektowania wnętrz?

Pragniesz aby w danym wnętrzu zapanował styl skandynawski, jednocześnie zamierzasz wykonać adekwatny projekt wraz z architektem? Dobrym rozwiązaniem dowiedzieć się kilku ciekawych oraz ważnych informacji na temat designu wnętrz w oparciu o typowy styl skandynawski, jednocześnie uświadomić dlaczego również w naszym przypadku może on znaleźć swoiste zastosowanie.

Prostota oraz funkcjonalność, to coś co cechuje styl skandynawski

Styl skandynawski cechuje przede wszystkim funkcjonalność oraz prostota, w krajach gdzie powstał ten nurt a więc państwach skandynawskich, zwracano uwagę iż większość osób ze względu na warunki atmosferyczne, bardzo dużo czasu przebywa w domu. Dlatego projektanci wnętrz zaczęli stawiać na wygodne, komfortowe oraz przytulne rozwiązania, inspiracje i pomysły, tym samym pozwoliło to na uzyskanie nader ważnego efektu.

Co uwzględnia styl skandynawski?

Wybierając aranżację w stylu skandynawskim, musimy zwrócić szczególną uwagę na przejrzyste wręcz przestrzenie jakie dodatkowo są w optymalny sposób wręcz zalane światłem, wraz ze stonowaną kolorystyką udaje się uzyskać elegancję a także przytulne wnętrze. Wszystko po to abyśmy chcieli w nim nie tylko przebywać, lecz zaznać relaksu i wypoczynku, chodzi o to aby dane wnętrze emanowało spokojem. Uzyskanie niesamowitego wręcz klimatu, naturalności, prostoty, z zastosowaniem wszechobecnej w wielu miejscach bieli, a także ponadczasowy wręcz wyraz to coś do czego projektanci wnętrz będą dążyć.

Jakie oświetlenie odnajduje się w stylu skandynawskim?

Projekt bazujący na stylu skandynawskim, w aspekcie swoistego oświetlenia ma opierać się o możliwość pozyskania do danej przestrzeni jak największej ilości naturalnego światła, a więc nie dziwmy się iż chociażby w oknach nie zostaną zastosowane zasłony czy jakiekolwiek firany. Jeżeli dane miejsce ma pewne ograniczenia pod względem zagwarantowania optymalnej ilości światła, to wykorzystanie znajdą poszczególne elementy oświetlenia, jakie pozwolą nam na uzyskanie optymalnego efektu.

Natura, to coś co kształtuje wnętrza w stylu skandynawskim

Ekologia i natura mają bardzo wiele wspólnego ze stylem skandynawskim, we wnętrzach pojawia się duża ilość naturalnego drewna jakiego celem było ich wykończenie. Drewno pojawia się nie tylko na podłodze ale również pod postacią drewnianych belek jakie trafiają na ściany a nawet sufity, Duże znaczenie ma również uwzględnienie odpowiedniej izolacji, tutaj projektanci stosują jak najbardziej ekologiczne i skuteczne rozwiązania.

Projekt w stylu skandynawskim jest przejrzysty, w pełnym tego słowa znaczeniu

Projekt wnętrz w stylu skandynawskim, jest przejrzysty, w pełnym tego słowa znaczeniu, wszystkie elementy jakie znajdują się w danym miejscu muszą zachowywać wręcz prostą linie. Tak samo wygląda kwestia mebli, jakie de facto nie posiadają zazwyczaj żadnych dekoracji czy zdobień, i są oparte o neutralne co do tego kolory. Jak zatem widać, dużą rolę przykłada się tutaj do prostoty, zresztą architekci przy realizacji projektu doskonale zdają sobie sprawę, iż jest to cecha nader pożądana.

Poznaj kolory które nawiązują do wnętrz w stylu skandynawskim?

Wnętrza w stylu skandynawskim, to białe ściany a także zupełnie neutralne kolory, nawet barwy poszczególnych elementów, dodatków czy mebli muszą być dopasowane pod tym względem. Dlatego niech nie dziwi sytuacja, w której bazuje się zwłaszcza na jasności, przejrzystości oraz dąży się do tego aby wnętrze było wolne od ciemnych powierzchni.

Po więcej zapraszamy na http://www.projektowaniewnetrz.krakow.pl/

O Artykuł zewnętrzny

1 Comment on Czym charakteryzuje się styl skandynawski projektowania wnętrz?

  1. To jeden z moich ulubionych styli 🙂

Leave a comment

Your email address will not be published.


*