Botoks czy kwas hialuronowy? Co wybrać?

Kiedy myślimy o medycynie estetycznej to właśnie te dwa zabiegi przychodzą nam jako pierwsze do głowy. Przez wiele lat zyskały one swoją sławę zarówno z powodu pięknych, naturalnych metamorfoz, ale także przerysowanych efektów. Na szczęście tych drugich jest z roku na rok coraz mniej. Jakie rezultaty mogą dawać botoks lub kwas hialuronowy? Wyjaśniamy!

Te dwa zabiegi różnią się między sobą, ale tak naprawdę często są mylone. Kiedy się na nie zdecydować? Jakich efektów możemy się spodziewać? Zastanawiasz się co wybrać: botox czy kwas hialuronowy? W tym artykule dowiesz się więcej na ten temat.

Jak działa toksyna botulinowa?

Jest to substancja, która osłabia działanie nadreaktywnych mięśni. W ten sposób sprawia, że zmarszczki są wygładzone. Toksynę botulinową możesz wybrać w okolicy 30. roku życia, kiedy widzisz już, że pojawiły się pierwsze oznaki starzenia, ale także gdy chcesz zadziałać profilaktycznie. Gdyż toksyna botulinowa zapobiega utrwalaniu się zmarszczek mimicznych. Toksynę botulinową często wykorzystuje się w celu redukcji tzw. lwiej zmarszczki, w celu niwelowania zmarszczek poprzecznych czoła oraz kurzych łapek w okolicy oczu. Czas utrzymywania się efektów zabiegu to ok. 6 miesięcy – po tym okresie, należy ponownie wykonać zabieg.

Jak działa kwas hialuronowy?

Jest on substancją naturalnie występującą w organizmie, odpowiedzialną za właściwe nawilżenie tkanek. Gdy wraz z wiekiem jego ilość się zmniejsza – zaczynamy dostrzegać, że skóra staje się mniej elastyczna, traci jędrność oraz swoje naturalne napięcie. Stosując kwas hialuronowy w medycynie estetycznej, możemy sprawiać, że skóra stanie się lepiej nawilżona, poprawi się jej kondycja, a zmarszczki zostaną wygładzone. Kwas hialuronowy to także dokonały wypełniacz, który potrafi modelować twarz – wypełni policzki, nada kształt żuchwie, podniesie opadające kąciki ust oraz wymodeluje lub powiększy usta. Efekty tego typu zabiegów utrzymują się od 9 do 18 miesięcy.

Skonsultuj się z lekarzem

To, jaki zabieg będzie dla Ciebie najlepszy zawsze wskaże Ci lekarz medycyny estetycznej. To on najlepiej dopasuje odpowiednią procedurę do Twojego wieku, historii wsześniejszych zabiegów czy aktualnych przeciwskazań. Tak, aby efekt był najlepszy, taki o jakim marzyłaś. Dlatego pytanie: „Co jest lepsze kwas hialuronowy czy botoks?” zawsze pozostaw zaufanemu lekarzowi, on dobierze terapię dopasowaną specjalnie do Twoich potrzeb.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*