Zachód, czy wschód, czyli gdzie lepiej wybrać się w USA?

Kraj tak ogromny jak Stany Zjednoczone Ameryki Północnej, kryją przed podróżnymi nieskończoną liczbę możliwości. W tak wielkim i zróżnicowanym krajobrazie, pełnym turystycznych atrakcji, łatwo się jednak zagubić, więc warto przed wyjazdem do USA dokładnie zastanowić się – co, gdzie i kiedy warto zobaczyć? Na pewno zabraknie czasu na zobaczenie wszystkiego, więc zachęcamy do zapoznania się z poniższym poradnikiem, który ułatwi planowanie północnoamerykańskich wojaży.

Historyczne serce USA – wschodnie wybrzeże

W tak wielkim kraju odległość od wschodniego wybrzeża do zachodniego jest kolosalna, lecąc samolotem mija się wiele stref czasowych. Dlatego warto od samego początku zdecydować się na wyjazd do USA albo na zachodnie albo na wschodnie wybrzeże. Wschodnie wybrzeże, na którym założono pierwsze stany oraz pierwsze kluczowe miasta Stanów Zjednoczonych – ma do zaoferowania wiele historycznie istotnych punktów na mapie. Boston czy Waszyngton to miejsca, w których toczyła się m.in. walka o usamodzielnienie się Stanów Zjednoczonych jako brytyjskiej kolonii, tworzono tam również Konstytucję i tam rodziły się pierwsze elity polityczne.

 Indywidualne planowanie podróży po Stanach Zjednoczonych na wschodnim wybrzeżu może więc w całości ograniczyć się do zobaczenia na własne oczy Białego Domu, Kapitolu czy słynnego pomnika Abrahama Lincolna. Waszyngton jako stolica USA zachwyca swoją architekturą i wysoką kulturą dostępną na ulicach. Z kolei Nowy Jork, jako najbardziej popularne i zglobalizowane miasto XXI wieku, stanowi często kluczowy cel podróży turystów z Europy. Manhattan ze swoimi nieskończonymi drapaczami chmur czy legendarnym miejscem po zburzonych w zamachu terrorystycznym bliźniaczych wieżach World Trade Center – to absolutnie ulubiony kierunek dla wielu podróżników spoza USA. Strona https://travelarchitects.pl/ma długą listę atrakcji turystycznych dla przybywających do Stanów turystów.

Zachodnie wybrzeże USA

Zachodnie wybrzeże USA może pochwalić się kilkoma szczególnymi cechami rozpoznawczymi, a architekci podróży Travelarchitects szczególnie mocno polecają ten zakątek Stanów Zjednoczonych miłośnikom popkultury i wysokich temperatur. Wysokie temperatury utrzymujące się w tej części kontynentu pozwalają zawsze ciekawie spędzać czas, natomiast miasta jak Las Vegas czy Los Angeles ze swoimi słynnymi wzgórzami Hollywood, rozbudzają wyobraźnię turystów zanim jeszcze ci postawią swoje pierwsze kroki na amerykańskiej ziemi.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*