Czym są konferencje hybrydowe i jak je organizować?

Konferencje hybrydowe to połączenie spotkań zarówno offline, jak i online. Dzięki temu mogą one zebrać o wiele większe grono odbiorców. Wydarzenia te polegają na tym, że obraz z danego pomieszczenia transmitowany jest na żywo. Jest to obecnie coraz popularniejsze rozwiązanie, które wykorzystuje się w przypadku przeprowadzania szkoleń czy konferencji.

Jest to dość nowe zagadnienie, które zostaje zauważone przez wielu przedsiębiorców. Możliwość dotarcia do nowych klientów jest bardzo zachęcająca, dlatego wiele osób decyduje się na skorzystanie z takiego rozwiązania. Pamiętajmy jednak, że organizacja wydarzenia hybrydowego jest dość skomplikowana, ponieważ musimy spełnić oczekiwania osób fizycznie stawiających się na konferencji oraz tych, którzy oglądają ją przed ekranem.

Konferencje hybrydowe a tradycyjne spotkania

Konferencje hybrydowe różnią się od spotkań online tym, że prowadzący mogą spotkać się w jednym pomieszczeniu. Może to znacznie ułatwić dyskusję między nimi. Jest to więc dobry sposób na przedstawienie konkretnego produktu, całej oferty lub przeprowadzenie szkolenia. Osoby, które nie mogą z różnych względów dojechać na spotkanie uczestniczą w konferencji łącząc się poprzez platformę streamingową. Tam mają dostęp do obrazu oraz dźwięku, przez co mogą uważnie śledzić wydarzenie. Ważne jest zapewnienie czatu na żywo dla wirtualnych uczestników, aby mogli się oni komunikować między sobą lub zadawać pytania prowadzącym.

Zalety wydarzeń hybrydowych

Organizowanie konferencji hybrydowych niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim takie wydarzenia mają o wiele większy zasięg. Dzięki wykorzystaniu platformy w evencie uczestniczyć może tak naprawdę nieograniczona liczba osób. Jeżeli będziesz przedstawiał widzom przydatne treści, z pewnością zapamiętają oni Twoją markę. Jest to więc świetny sposób na promocję swojej działalności. Korzystając z rozwiązania hybrydowego wyróżnisz się na tle konkurencji.

Organizacja konferencji hybrydowych

Jednak przeprowadzenie takiego przedsięwzięcia może być dość trudne. Konieczne jest zaopatrzenie się w porządne kamery, mikrofony oraz inny sprzęt. Dodatkowo obsługa techniczna oraz informatyczna wymaga specjalistycznej wiedzy. Zorganizowanie konferencji hybrydowej w pojedynkę jest praktycznie niemożliwe. Dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy posiadają doświadczenie w tym zakresie. W ten sposób możesz bardziej skupić się na części merytorycznej wydarzenia. Specjaliści będą mogli także reagować na wszelkie nagłe problemy, które mogą się pojawić podczas transmisji takiego wydarzenia.

Konferencje hybrydowe są więc idealnym połączeniem tradycji z technologią. Dzięki transmitowaniu obrazu oraz dźwięku na żywo możemy liczyć na to, że w spotkaniu uczestniczyć będzie większa liczba osób. Jest to bardzo ważne jeżeli zależy nam na promocji naszej marki. Warto więc zadbać o każdy techniczny aspekt podczas organizacji eventu. Do tego zadania przyda się pomoc specjalistów w tej dziedzinie.

Avatar

O

Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu.

Avatar
Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*