DIY – regulacja brwi

Nie każda kobieta wie, że brwi poza swoimi walorami estetycznymi stanowią naturalną ochronę dla oczu. Chronią je przed kurzem i potem. Kształt ich potrafi znacząco zmienić twarz, a przy odpowiednim doborze zmodyfikować optycznie wielkość oczu, czoła czy też nosa. Jak zatem widzimy brwi są nieodzownym elementem wizualnym oraz ochronnym naszej twarzy. Jak zatem odpowiednio o nie zadbać?

Regulacja brwi

W przypadku nieregulowania brwi staną się krzaczaste i nasza twarz będzie sprawiała wrażenie zaniedbanej. Kształt brwi powinien zostać dopasowany do konkretnej twarzy. Nie ma idealnego, uniwersalnego kształtu. Aby dowiedzieć się w jaki sposób powinniśmy regulować nasze brwi powinniśmy się jednorazowo udać do kosmetyczki na regulację i podpatrzeć jaką formę brwi nada nam profesjonalista. Następnie nie zostaje nam do zrobienia nic innego niż odtworzyć ten kształt samodzielnie w domu.

Regulacja brwi w warunkach domowych

Brwi możesz wyregulować samodzielnie w domowym zaciszu. Nie wymaga to drogiego narzędzia. Użyj do tego pęsety. Nie ryzykuj z wykorzystaniem wosku – to lepiej zostawić profesjonalistom. Jak zatem rozpocząć naszą historię z samodzielną regulacją brwi?

  1. Przed zabiegiem tak jak w salonie robią to profesjonaliści warto zadbać o higienę. Jak przed wieloma czynnościami zaczynamy od higieny własnej. Umyj starannie ręce przed depilacją, następnie zdezynfekuj odpowiednio pęsetę, a same brwi warto przetrzeć tonikiem. Odtłuszczone brwi łatwiej się poddają. Jeżeli obawiamy się bólu towarzyszącego wyrywaniu włosków możemy przetrzeć brwi kostkami lodu.
  2. Wyznaczamy sobie w głowie kształt brwi jaki chcemy osiągnąć. Pamiętajmy o nie pozostawianiu zbyt dużej przerwy między brwiami. Będzie to wyglądało nieestetycznie i nienaturalnie. Grubość brwi również jest niezwykle ważna. Brew powinna być nie za cienka oraz niezbyt gruba, ponieważ bardzo cienkie brwi wyglądają nienaturalnie, a zbyt gruba brew będzie krzaczasta. Musimy znaleźć optymalny środek.
  3. Rozczesujemy dokładnie brwi szczotką i zabieramy się do pracy. Włoski należy wyrywać zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Włos chwytamy przy samej skórze i wyrywamy go szybkim pociągnięciem.

Podsumowanie

Jak więc sama widzisz regulacja brwi nie jest skomplikowanym procesem i z pewnością jesteś w stanie wykonać tą czynność sama w domu. Warto jednak pamiętać o tym, aby podczas wizyty u kosmetyczki patrzeć jaki kształt brwi nadaje nam profesjonalistka. Nie zapomnijmy o zachowaniu należytej higieny. Pomimo tego, iż używana do zabiegu pęseta jest Twoja warto zadbać o jej dezynfekcję przed rozpoczęciem pracy. To samo dotyczy się rąk. Umyj je starannie zanim przystąpisz do jakichkolwiek czynności. Podczas pierwszych regulacji nie spiesz się i wykonuj czynność dokładnie. Na szybkość przyjdzie jeszcze czas jak nabierzesz wprawy. Na początku zwracaj szczególną uwagę na dokładność i sumiennie podążaj do wyznaczonego sobie na początku kształtu. Nie zniechęcaj się po nieudanej próbie. Każda profesjonalistka kiedyś zaczynała i popełniała dokładnie te same błędy co Ty.

Avatar

O

Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu.

Avatar
Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu.

1 Komentarz

  1. Ja nie lubię sama się tym zajmować. Mam bardzo jasne i rzadkie brwi, ciężko mi samej dobrać kształt, dlatego wole raz na 3 tygodnie pójść do kosmetyczki (Pazumalu w Krakowie) i mieć gwarancje ładnie zrobionych brwi 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*