Zadbaj o swój biust

Każda kobieta chce, żeby jej biust wyglądał reprezentacyjnie i ładnie. Jednak, żeby tak było trzeba odpowiednio dbać zarówno o niego jak również i o siebie samą. W przypadku przybrania na wadze biust zostanie dodatkowo natłuszczony co spowoduje, że będzie obwisły. Jeżeli chcesz mieć jędrny biust powinnaś również dużo ćwiczyć. Na co dzień powinnaś umieć również prawidłowo dobrać biustonosz. Wydaje się, że każda kobieta wie najlepiej jaki stanik powinna posiadać, ale badania pokazują jasno, że niestety tak nie jest. Zatem jak odpowiednio dbać o swój biust?

Ćwiczenia, które uczynią Twój biust jędrniejszym

Aby wykonywać ćwiczenia ujędrniające biust nie musimy specjalnie w tym celu chodzić na siłownię. W zupełności wystarczy nam kawałek podłogi w naszym domowym zaciszu. Od razu ostrzegamy, że ćwiczenia nie zmienią kształtu piersi. Spowodują one rozbudowę tkanki mięśniowej w klatce piersiowej, poprawią sylwetkę, a sam biust będzie się lepiej prezentował, ale ich kształt nie zmieni się. Jednym z popularniejszych ćwiczeń dla kobiet do wykonywania w domu są pompki tak zwane damskie. Kładziemy się na podłodze brzuchem w kierunku podłogi i uginamy nogi w kolanach. Ręce opieramy o podłogę na wysokości klatki piersiowej nieznacznie szerzej niż rozpiętość barków. Opuszczamy się do ziemi, a następnie podnosimy do góry. Podnosząc się na rękach i kolanach unosimy całe ciało w górę aż do wyprostowania się ramion (czyli pozycji wyjściowej), a następnie powoli opuszczamy ciało w dół. Pamiętajmy o tym, że kręgosłup przy wykonywaniu nie tylko tego, ale każdego ćwiczenia musi być cały czas wyprostowany. Niedopilnowanie tego szczegółu może prowadzić do kontuzji! Ćwiczenie to powinnaś wykonywać początkowo w 3 seriach po 6 powtórzeń a z czasem przejść na 3 serie po 10 powtórzeń każda.

Prawidłowy wybór obwodu biustonosza

Aby prawidłowo wybrać rozmiar stanika niezbędna będzie nam pomoc drugiej osoby. Najlepiej jeżeli to by była pracowniczka sklepu z bielizną. Osoby takie są odpowiednio szkolone, aby pomóc wybrać odpowiedni rozmiar stanika. Jeżeli jednak się krępujesz możesz skorzystać z pomocy swojej przyjaciółki bądź chłopaka czy też męża. Jeżeli już mamy osobę do pomocy możemy zabrać się do mierzenia. Obwód mierzymy pod biustem nie mając na sobie żadnego biustonosza lub mając biustonosz nieuciskający. Po otrzymanym wyniku możemy przystępować do ustalania odpowiedniego rozmiaru. Mając konkretny rozmiar stanika na przykład 65 mamy pewność, że mogą go nosić osoby o maksymalnie o 4 centymetry mniejszym obwodzie. Czyli podsumowując kobieta o obwodzie od 61 do 65cm będzie nosiła rozmiar biustonosza 65. Analogicznie sytuacja wygląda dla innych rozmiarów. Przykład numer 2: Jeżeli kobieta ma obwód 96 do 100 centymetrów to będzie nosiła biustonosz o rozmiarze 100.

Prawidłowy wybór miseczki biustonosza

Aby prawidłowo wybrać miseczkę biustonosza należy od zmierzonego obwodu biustu odjąć zmierzony obwód pod biustem. Wynik tego działania określi nam miseczkę biustonosza. Różnica 12cm to miseczka A, 14cm to miseczka B i każda następna miseczka to kolejne 2cm różnicy.

Avatar

O

Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu.

Avatar
Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*