Jakie uchwyty do szafy wybrać?

Jak mawia stare powiedzenie – diabeł tkwi w szczegółach i bardzo często sprawdza się ono przy urządzaniu domu lub mieszkania. Zdarza się, że z pozoru niewielka zmiana może wpłynąć na wygląd całego pomieszczenia, dlatego warto zwracać uwagę nawet na drobne detale. Przykładem mogą być uchwyty do różnego rodzaju mebli: szafek, witryn, komód czy szaf. Coraz częściej kupując meble mamy możliwość wyboru właśnie tych elementów spośród kilku propozycji. Jakie uchwyty do szafy wybrać i co warto na ten temat wiedzieć?

Dlaczego uchwyty do szafy, do mebli są tak ważne?

Detale, drobne elementy, szczegóły sprawiają, że nasze wnętra nabierają indywidualnego charakteru. Pomieszczenia, w których przemyślane jest wszystko – od koloru ścian, materiału, z którego wykonane są meble aż po wygląd uchwytów, są stylowe i robią wrażenie. Przy pomocy detali można też łatwo i szybko odświeżyć wygląd mieszkania niewielkim kosztem. Mimo to niektórzy decydują się na systemy bezuchwytowe, co wpisuje się w modę na minimalizm, jednak ma zasadniczą wadę – tego typu fronty bardzo szybko się brudzą. Oryginalne uchwyty do mebli to też sposób na spersonalizowanie wnętrza, co stanowi aktualnie najpopularniejszy trend wnętrzarski.

Należy pamiętać o tym, że uchwyty i gałki do mebli nie pełnią wyłącznie funkcji estetycznej, ale też użytkową, dlatego powinny zapewniać nam wygodne i bezproblemowe korzystanie z szafek, szuflad i zamykanych półek. Oczywiście można kupić szafy w komplecie z uchwytami (meblobranie.pl/szafy) takimi, jakie proponuje nam producent. Meble z uchwytami w zestawie to dużo wygodniejsze rozwiązanie, oszczędność czasu oraz pieniędzy.

Jakie uchwyty do szafy wybrać?

Tak jak już wspomnieliśmy, uchwyty powinny odzwierciedlać nasz gust, jednocześnie korespondując ze stylem, w jakim urządzone jest wnętrze. Mieszkanie w stylu prowansalskim pięknie zwieńczą uchwyty przypominające kołatkę lub ruchomą rączkę, czyli antaby. Wnętrza rustykalne będą świetnie współgrać z meblami wyposażonymi w proste metalowe uchwyty, które wyglądają, jakby wykonał je dawno temu kowal lub w ceramiczne gałki z kwiatowym uchwytem.

Ważna jest również jakość uchwytów. Nikt z nas nie chce, aby elementy te zaczęły się psuć, czy ścierać, dlatego warto, dokonując zakupu sprawdzić, kto jest producentem. Bez obaw można wybierać wśród polskich uchwytów, które mają odpowiednie certyfikaty gwarantujące wysoką jakość wykonania.

Rodzaje uchwytów meblowych

Jest kilka podstawowych rodzajów uchwytów meblowych, które można podzielić na jeszcze mniejsze podgrupy w zależności od m.in. ich wielkości. Najczęściej spotykane rodzaje to:

  • uchwyty muszlowe,
  • gałki,
  • uchwyty podłużne,
  • uchwyty typy T-bar,
  • uchwyty krawędziowe,
  • uchwyty wpuszczane,
  • nietypowe uchwyty trudne do sklasyfikowania.

Prawdopodobnie większość osób spotkała się z wymienionymi przez nas rodzajami uchwytów. Podstawowe, takie jak gałki, uchwyty muszlowe, wpuszczane, czy podłużne są popularne i stosowane od wielu lat. Nowość stanowi tak naprawdę ostatnia kategoria uchwytów, czyli uchwyty nietypowe, które mogą przyjmować najróżniejsze formy, kształty i pełnić podwójną funkcję np. uchwytu meblowego i wieszaka.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*