Lekkie desery na lato

Rodzinna impreza pod chmurką? Piknik nad wodą? A może spotkanie ze znajomymi w letni wieczór? Bez względu na to, jakie są nasze plany, lekkie desery sprawdzą się w każdej z tych sytuacji idealnie!

Lekkostrawna dieta – na czym polega?

Główną zasadą podczas stosowania diety lekkostrawnej jest unikanie pokarmów bogatych w błonnik (tzw. bogatoresztkowych), nasączonych tłuszczem oraz powodujących wzdęcia. Decydując się na nią, powinniśmy również unikać soli, pieprzu, ostrej papryki, octu oraz smażonych, peklowanych lub wędzonych potraw.

Co zatem jeść na lekkostrawnej diecie? Przede wszystkim warto spożywać dużo owoców i warzyw (szczególnie młodych) oraz drobno i średnio zmielonych produkty zbożowych, takich jak: kasza kuskus, sucharki lub pieczywo pszenne. Świetnym pomysłem jest również picie świeżych soków oraz przecierów, jedzenie chudego mięsa, jaj, jogurtów naturalnych czy kefirów. Ponadto warto pamiętać, że dieta to nie wszystko! Aktywność fizyczna jest kolejnym ważnym elementem zdrowego trybu życia!

O czym należy jeszcze pamiętać? O tym, aby jeść mało, ale często. Dobrą praktyką będzie np. spożywanie od 4 do 6 posiłków dziennie, przy zachowaniu ok. 2 godzin odstępu między ostatnim z nich a snem.

Przepyszne, lekkostrawne, letnie słodkości

Chcesz się zdrowo odżywiać, ale czasami nachodzi się ochota na słodkie co nieco? Nie martw się! Poniżej znajdziesz cztery wyjątkowo smaczne, letnie desery, które bez problemu możesz dołączyć do lekkostrawnego menu. Oto one:

Smacznego! Życzymy Wam wszystkiego… lekkostrawnego!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*