Naturalne sposoby wzmocnienia paznokci

Nie ma co ukrywać, że każdej kobiecie zależy na tym, aby paznokcie były zdrowie i jednocześnie piękne. To całkowicie naturalne, tak było, jest i zapewne będzie zawsze. Czy każdej kobiecie udaje się zrealizować wspomniany cel?

Naturalnie, że nie. Z czego to się bierze? Najbardziej ogólnie rzecz biorąc można powiedzieć, że powodem jest zbyt mała dbałość. Nieco dokładniej, potrzebna jest odpowiednia dbałość połączona ze wzmacnianiem.

Sposoby naturalne

Nie od dziś wiadomo, że sposobów na walkę z paznokciami jest całe mnóstwo. Część z tych sposobów można nazwać jako naturale sposoby wzmocnienia paznokci. Biorąc pod uwagę tylko i wyłącznie taką część, również jest o czym mówić. Można powiedzieć, że najwyższy czas przejść do konkretów (od razu jednak warto zaznaczyć, że nie sposób odnieść się do wszystkich propozycji). Pierwszym naszym przykładem niech będzie balsam ze skrzypu polnego. W przypadku tego balsamu sprawa jest nadzwyczaj prosta – wystarczy przygotować wywar z garści skrzypu na szklankę wody. Po tym jak ten wywar się ostudzi należy już tylko i wyłącznie zanurzyć w nim paznokcie.

Słyszeliście o balsamie z ogórka? Sprawa jest podobnie prosta jak wcześniej. Tutaj należy wycisnąć sok z kilku ogórków (skórka ma pozostać). Kiedy już sok zostanie wyciśnięty, pozostaje nam zanurzać w nim paznokcie. Czynność powinna być powtarzana każdego dnia przez kilka minut. Czas trwania tej metody wynosi 7 dni.

Nie sposób nie wspomnieć też o czosnku. Być może, dla niektórych jest to ogromne zaskoczenie, ale takie są fakty (a z faktami się po prostu nie dyskutuje). Cały sposób przedstawia się tak – do szklanki wody powinniśmy wrzucić kilka ząbków czosnku (drobno posiekanych). Kiedy już to zrobimy należy odstawić wodę na chwilę i następnie zanurzyć w niej paznokcie. Paznokcie powinny być zanurzone przez 20 minut. Zabieg powinien być powtarzany dwa razy w ciągu doby.

Następny przykład na naszej liście to użycie aloesu. Nieco bardziej dokładnie rzecz ujmując można powiedzieć o łyżce żelu aloesowego i trzech kroplach oliwy z oliwek. Składniki powinny zostać wymieszane, aż zostaną ze sobą połączone. Kiedy dojdzie do połączenia pozostaje nasączyć mieszanką wacik kosmetyczny i potem tym wacikiem trzeba smarować paznokcie. Środek ma pozostać, aż do momentu, w którym nastąpi całkowite wchłonięcie.

Na koniec powiemy o czymś, co tak naprawdę powinno rozpoczynać tekst – chodzi rzecz jasna o surową cebulę. Wystarczy przekroić cebulę na pół, wydrążyć dziurę w samym środku oraz umieścić w tej dziurze paznokcie. Paznokcie powinny się w niej znajdować przez mniej więcej 15 minut. Kiedy czas już upłynie koniecznie należy umyć ręce. W końcu zapach cebuli może wywołać nieprzyjemne sytuacje.

Podsumowanie

W ten sposób powiedzieliśmy sobie na temat niektórych możliwości jakie dają naturalne sposoby. Mimo tego, że nie powiedzieliśmy o wszystkim, powinien nasunąć się pewien wniosek. Naturalne sposoby to ogromna ilość możliwości a skoro mamy ogromną ilość możliwości to wszyscy powinni znaleźć coś zgodnego ze swoimi oczekiwaniami.

Przy tworzeniu artykułu brał udział blog o paznokciach hybrydowych Hybrid Nails.

Avatar

O Artykuł zewnętrzny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*