Okulary okrągłe – jak je wybrać?

Jeżeli nosisz okulary ze względów zdrowotnych, możesz pomyśleć o okrągłych oprawkach, które są szczególnie modne w tym sezonie. Jeżeli nie masz wady wzroku, ale lubisz nosić okulary do codziennej stylizacji, również możesz postawić na okrągły kształt. Okrągłe okulary dodadzą powagi oraz uroku lub przeciwnie – sprawią, że będziesz wyglądać swobodniej i młodziej. Kształt jest odpowiedni w każdym wieku, dlatego poznaj szeroki wybór okularów korekcyjnych tego typu.

1. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze okularów?

2. Okrągłe okulary – do jakiej twarzy pasują?

3. Okulary korekcyjne lenonki

4. Okulary korekcyjne okrągłe – jak dobrać ich moc?

Okulary okrągłe należą do najmodniejszych w ostatnich latach. Noszą je gwiazdy światowego formatu oraz dziennikarze znani z polskiej telewizji. Można zobaczyć je także na ulicach miast i mniejszych miejscowości. Szkła o okrągłym kształcie pasują wielu osobom, zarówno kobietom, jak i mężczyznom, bez względu na wiek. Sprawdź, jak wybrać dla siebie okrągłe okulary i dlaczego warto je nosić.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze okularów?

Okulary powinny zapewnić komfort noszenia oraz zadbać o nasze oczy, korygując wadę wzroku. Okulary okrągłe dla chorych oczu są lekarstwem. Przy wyborze należy jednak kierować się nie tylko zdrowiem, ale i wyglądem oprawek oraz szkieł. Noszenie okularów codziennie wpływa na postrzeganie ich właściciela przez inne osoby, dlatego należ je dopasować do rysów twarzy. Nie wszystkie modele będą wyglądały jednakowo i efektownie się prezentowały. Jeżeli nie masz wady wzroku, możesz spokojnie zdecydować się na zerowe szkła, by nadać pożądany kształt swojej stylizacji. Każde oprawki powinny być dopasowane do wielkości twarzy, by nie dawały kiczowatego efektu.

Istotną kwestią jest też cena wybranych okularów. Nadmierne oszczędzanie podczas zakupu sprawi, że okulary okrągłe będą mało wytrzymałe na intensywne użytkowanie i zarysowania. Posłużą dłużej, co obniży ogólną wysokość wydatków na korekcję wzorku. Ponadto trwalsze oprawki są estetyczniej wykonane. Przez wiele miesięcy zachowują swój początkowy kształt i kolor. Można nosić je na co dzień bez obaw, że szybko stracą swój urok.

Okrągłe okulary – do jakiej twarzy pasują?

W zależności od rodzaju rysów twarzy powinieneś dobrać określony kształt oraz wielkość oprawek i szkieł. Jeżeli chcesz nosić okrągłe kształty, musisz pamiętać, że  świetnie sprawdzą się u osób, które mają kwadratowe rysy twarzy. Okrągłe oprawki nie będą więc pasować osobom z pucułowatymi policzkami, ponieważ nadają jeszcze większą wielkość twarzy. Okulary o takim kształcie mają za zadanie załagodzić kwadratowe rysy i sprawić, że twarz stanie się subtelniejsza. Oprawki powinny być kolorystycznie dobrane do odcienia cery i włosów oraz przede wszystkim wygodne. Okrągły kształt to doskonałe i modne rozwiązanie na okulary przeciwsłoneczne które z pewnością sprawdzi się w piękne słoneczne dni.

Okulary korekcyjne lenonki

Korekcyjne okulary nie powinny być nudne. Powinny podkreślać urodę i jednocześnie poprawiać komfort widzenia. W modzie są od kilku sezonów okulary lenonki, czyli z małymi okrągłymi szkłami. Taki model nosił John Lennon, stąd ich nazwa. Lenonki doskonale wyglądają w przypadku osób ze szczupłą, pociągłą twarzą. Dzięki nim policzki wydają się nieco krąglejsze, a buzia odzyskuje zdrowe proporcje. Model pasuje również użytkownikom, którzy chcą uzyskać styl intelektualisty, skupionego na pracy naukowej i rozwoju osobistym.

Lenonki można nosić zarówno jako okulary korekcyjne, jak i zerówki. W pierwszym przypadku powinno się pamiętać, że szkła dobiera się do istniejącej wady wzroku. Moc i typ szkieł zawsze powinny poprawiać jakość widzenia w pierwszej kolejności. Wygląd jest ważny, jednak dla osób potrzebujących korekcji wady powinien stanowić kwestię drugorzędną. Ponadczasowe lenonki na szczęście sprawdzają się zarówno w przypadku osób z nadwzrocznością, jak i mających astygmatyzm.

Okulary korekcyjne okrągłe – jak dobrać ich moc?

Korekcyjne szkła powinny być idealnie dopasowane do wady wzroku. Odpowiednie soczewki, czyli szkła korekcyjne, umożliwią wykonywanie codziennych czynności bez mrużenia oczu i bólu głowy. Jeżeli spędzasz dużo czasu przed komputerem, a masz wadę wzroku, powinieneś zakupić specjalne okulary do pracy przed ekranem. Warstwa ochronna ograniczy negatywny wpływ światła niebieskiego na układ nerwowy i uchroni go przed nadmiernym pobudzeniem, skutkującym problemami z zasypianiem.

Jeżeli jesteś narażony na pracę w sztucznym oświetleniu, należy wybrać okulary z antyrefleksem. W okularach korekcyjnych ważne jest, by chroniły oczy przed szkodliwymi czynnikami, które mogą pogorszyć pole widzenia. Niezależnie od ilości negatywnych czynników wpływających na jakość wzroku, do korygowania wady powinno się używać szkieł z odpowiednio dobraną mocą. Moc szkieł dobiera okulista lub optometrysta podczas badania komputerowego. Następnie z pomocą specjalnego aparatu sprawdza, w których okularach pacjent lepiej widzi i przygotowuje receptę. Jeśli zachodzi taka potrzeba, moc okularów powinna być dobierana po podaniu kropli z atropiną i rozszerzeniu źrenic.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*