Podróż samochodem z niemowlakiem – absolutnie niezbędne produkty

Jazda samochodem z małym pasażerem może, ale nie musi być stresująca. Inwestując w niezbędne – pewne produkty dla dziecka, jesteśmy w stanie mu zapewnić zarówno bezpieczeństwo, jak i komfort podczas podróży. O jakich produktach mowa?

Odpowiedni fotelik samochodowy

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, każde dziecko do 150 cm wzrostu obowiązkowo musi być przewożone w odpowiednim foteliku samochodowym. Obecnie na rynku do wyboru mamy foteliki z przynajmniej pięciu kategorii wagowych: 0, 0+, 1, 2 oraz 3. Oprócz wyżej wymienionych grup możemy się spotkać także z fotelikami dla dzieci i niemowląt, które łączą ze sobą dwie lub więcej grup głównych, np. foteliki 0-25 kg, foteliki 0-36 kg itd.

Jeżeli chodzi o pierwszy fotelik samochodowy dla dziecka, zdaniem ekspertów najlepszy wybór stanowi fotelik 0-13 kg, zwany potocznie nosidełkiem lub łupiną. Produkt, o którym mowa przeznaczony jest dla dzieci od urodzenia do około 12 miesiąca życia. Montuje się go przy wykorzystaniu bazy isofix tyłem do kierunku jazdy, co z resztą również określa polskie prawo. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo dziecka podczas podróży autem.

Przydatne akcesoria do fotelików samochodowych

Nie zapominajmy, że maluszek podczas podróży… śpi! Dlatego też jako kochający rodzice bądź opiekunowie musimy zapewnić mu zdecydowanie przyjemne i komfortowe warunki podróży. Z pomocą przychodzi tutaj lekki kocyk bambusowy w formie otulacza z otworami na pasy 3-punktowe fotelika samochodowego 0-13 kg – idealny na cieplejsze dni w roku. Z kolei na te chłodniejsze dni (jesień, zima) produktem, który zapewni maluszkowi zarówno ochronę przed przeszywającym chłodem, jak i niezrównaną wygodę, będzie śpiworek do fotelika samochodowego.

Zabawki niemowlęce do samochodu

Wybierając się w podróż z niemowlakiem, nie możesz zapomnieć o jego ulubionych zabawkach. Pałąk z zabawkami, grzechotki i gryzaki, ulubiony pluszowy miś – te produkty dziecięce warto zabrać ze sobą, chcąc umilić dziecku krótszy bądź dłuższy czas spędzony w samochodzie. Ciekawą propozycją będzie na pewno karuzela podróżna, która dzięki kombinacji muzyki i zawieszek pobudzi zmysły bawiącego się niemowlaka, a oprócz tego pozwoli mu na stopniowe przygotowania się do snu, w momencie gdy jest ono śpiące.

Chcesz dokładnie sprawdzić lub zamówić online produkty wskazane w artykule? Możesz to zrobić w sklepie dla dzieci – Smykoland, oferującym wyłącznie sprawdzone, certyfikowane artykuły dziecięce.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*