Warszawa – zimowe atrakcje dla dzieci

Zimową porą wcale nie trzeba spędzać czasu w domu. Warszawa także i wtedy ma dla najmłodszych wiele ciekawych atrakcji. Zapraszamy do zapoznania się z naszą listą!

Lodowiska – wyjście na łyżwy

Dla wielu z nas zima kojarzy się z łyżwami. W Warszawie do dyspozycji mamy kilka lodowisk, które zapraszają zarówno początkujących, jak i nieco bardziej doświadczonych łyżwiarzy. Do dyspozycji są między innymi Zimowy Narodowy, lodowisko na Starówce oraz lodowisko przed Pałacem Kultury i Nauki. Nie trzeba mieć swoich łyżew – można wypożyczać je na miejscu w niskich cenach.

Królewski Ogród Światła w Wilanowie

W okresie zimowym i jesiennym w Wilanowie można podziwiać piękne iluminacje – to Królewski Ogród Światła, który powstaje przez wykorzystanie milionów małych światełek. Można podziwiać również trójwymiarowe pokazy, które łączą w sobie obraz, światło i dźwięk. Królewski Ogród Światła działa codziennie od 22 października 2016 roku aż do 12 marca 2017 roku od godziny 16:00 do 21:00.

Centrum Nauki Kopernik

To hit niezależnie od pory roku – Centrum Nauki Kopernik to największe w Polsce centrum nauki, które przyciąga tysiące zainteresowanych, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Gdy pogoda nie sprzyja, warto odwiedzić to wyjątkowe miejsce, gdy jeszcze nie miało się okazji, aby zobaczyć, co ma do zaoferowania.

Wizyta w teatrze

Najczęściej z dziećmi wybieramy się do kina, a teatr traktujemy jako rozrywkę, która nie jest przeznaczona dla najmłodszych. Nic bardziej mylnego! W Warszawie atrakcje dla dzieci tego rodzaju cieszą się rosnącym zainteresowaniem – dostępne są nawet spektakle przeznaczone dla maluchów od pierwszego roku życia, które angażują wszystkie zmysły i zapewniają mnóstwo frajdy.

Wizyta w zoo

Do warszawskiego zoo najczęściej wybieramy się latem, gdy pogoda dopisuje. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby odwiedzić zwierzęta również zimą. Wtedy można zobaczyć je w nieco bardziej nietypowej scenerii, ale również o tej porze roku wizyta ogrodzie zoologicznym będzie niosła ze sobą dobrą zabawę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*