Jakie ubranka dla niemowlaka warto kupić?

Kompletując wyprawkę jednym z poważniejszych zakupów jest wygodna odzież dla malucha. Jest to też jednocześnie jeden z przyjemniejszych obowiązków. Widząc ogromną ofertę rodzice często się zastanawiają czym należy się kierować podczas zakupów i które produkty są warte zainteresowania.

Ubrankiem na które z pewnością warto zwrócić uwagę jest body niemowlęce. Rodzice uwielbiają je za praktyczność i wygodę dla rodzica i dziecka. W sytuacji kiedy noworodek wymaga każdego dnia wielu zabiegów pielęgnacyjnych związanych z wymianą pieluszki body pozwala na wygodny dostęp przyspieszając wszystkie związane z tym czynności. Zawdzięcza ono to wygodnym napkom które rodzic może szybko rozpiąć i z powrotem zapiąć (nawet przy pomocy tylko jednej ręki).

Body dla niemowlaka występuje w wielu wersjach. Rozróżniamy je przede wszystkim według rozpięcia. Opcją którą preferują rodzice mniejszych dzieci jest wersja z rozpięciem po całej długości ubranka. Napki występują wtedy dokładnie pośrodku ubranka lub w wersji tzw. kopertowej po długości jednego z boków.

Bodziaki dla niemowląt wykonywane są z różnych materiałów. Najpopularniejsze są zdecydowanie te ubranka które szyte są z czystej dzianiny bawełnianej 100%. W czasach wszechobecnej chemii rodzice coraz częściej zwracają uwagę na produkty szyte z bawełny organicznej, która cechuje się najwyższym poziomem czystości. Wysokiej jakości body niemowlęce najłatwiej znaleźć decydując się na wyroby popularnych polskich producentów takich jak np. Pinokio, Makoma czy Nicole.

Drugim typem odzieży niemowlęcej, który pojawia się w każdej wyprawce świadomej mamy jest pajacyk dla niemowlaka. Pajacyk jest ubrankiem, które chroni poza korpusem również nóżki dziecka. Używany jest on przez rodziców w domu bardzo często jako ubranko wierzchnie. Wersja bawełniana ubranka utrzymuje optymalną temperaturę i pozwala na komfort termiczny. Pajacyk jest na tyle popularny, że również rodzicom starszych dzieci często trudno się od niego odzwyczaić dlatego maksymalny rozmiar który możemy spotkać sięga aż 104cm. Podobnie jak body również pajacyki dla noworodków i niemowląt szyte są przede wszystkim z bawełny 100%. Popularne są również wersje welurowe, po które rodzice sięgają w zimniejsze pory roku.

W celu zapoznania się z pozostałymi rodzajami praktycznych ubranek niemowlęcych zapraszamy do odwiedzenia sklepów partnerskich najlepszych polskich marek odzieżowych. Znaleźć je można np. w abc-bobasa.pl oraz w dziale odzieżowym sklepu https://wyprawkowy.pl/dla-niemowlat-167.

Kupując polskie produkty mamy pewność, że produkty odpowiednie certyfikaty i materiały z których są wykonane będą bezpieczne dla naszego dziecka.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*