Wybieramy zabawki dla maluszków

Wybór odpowiedniej zabawki dla niemowlaka może stanowić nie lada wyzwanie. Bogata oferta produktów potrafi przytłoczyć, dlatego warto rozeznać się na rynku zabawkarskim, by wiedzieć, które z oferowanych przez firmy przedmiotów w najlepszy sposób wspomogą rozwój dziecka. Dobre zabawki powinny rozwijać zmysły niemowlaków oraz ich podstawowe umiejętności, takie jak: chodzenie, mówienie i koordynacja ruchowa, by dziecko mogło poznawać świat i uczyć się wielu przydatnych w dalszym życiu umiejętności.

Jak wybierać zabawki?

Do najlepszych zabawek dla niemowlaków należą takie, które pozwalają dzieciom ćwiczyć jednocześnie wiele zmysłów. Dzięki temu dziecko rozwija się szybciej, a uaktywnianie podczas zabawy kilku zmysłów na raz, niezwykle korzystnie wpływa na umysł maluszka. Dlatego doskonałym wyborem dla najmłodszych dzieci są zabawki sensoryczne – stworzone specjalnie z myślą o pobudzaniu umysłu dziecka na różne sposoby jednocześnie. Wspaniałym rozwiązaniem są również zabawki stojące, w których można położyć, bądź posadzić, dziecko. Takie produkty sprawiają, że niemowlęta mogą bawić się zabawkami, podczas gdy rodzić może z czystym sumieniem na chwilę spuścić malucha z oka, bez strachu o jego bezpieczeństwo.

Jakie zabawki wybrać?

Doskonałymi zabawkami, które wspomagają rozwój dziecka, a zarazem dają mu mnóstwo swobody i samodzielności, są skoczki dla dzieci. Skoczki to zabawki, dzięki którym dzieci mogą uczyć się stawiać pierwsze kroki. Jednocześnie pozwalają rodzicom na zostawienie dziecka samego, a maluchowi sprawiają mnóstwa zabawy. Są to urządzenia, do których wnętrza wkłada się niemowlaka tak, że nóżkami może dotykać podłoża, dzięki czemu uczy się, jak odpowiednio stawiać stopy i jak zachować odpowiednią sylwetkę, by bez problemu złapać równowagę. Ponadto skoczki wyposażone są w wiele przyczepionych do swojej konstrukcji zabawek, co pozwala maluchom skupiać na nich swoją uwagę i przy okazji rozwijać zmysły wzroku, słuchu oraz dotyku. Zabawkę można znaleźć w różnych wersjach, najczęściej spotyka się modele, które należy przymocować do ściany bądź framugi. Skoczek jest nie tylko doskonałą zabawką, która może służyć dziecku jako pierwsza huśtawka, ale także doskonałym narzędziem do nauki chodzenia.

Zabawką, która niewątpliwie spodoba się niemowlakom, a rodzicom zapewni chwilę wytchnienia, by mogli w spokoju zająć się domem, jest bujaczek dla dziecka. Jest to prosta konstrukcja stojąca, której niewielki ciężar i możliwość składania sprawia, że bez problemu można przenosić ją pomiędzy pokojami. Bujaczki posiadają odpowiednio zabezpieczone nóżki, dzięki czemu konstrukcja jest stabilna i nie ma zagrożenia, że zabawka przewróci się wraz z dzieckiem. Pomiędzy nóżkami bujaczka znajduje się dziecięca kołyska. Może być to leżaczek bądź krzesełko – w zależności od modelu. W jego wnętrzu można zapiąć dziecko, by mieć pewność, że z niego nie wypadnie. Na ramach bujaczków zamontowane są różnorodne zabawki sensoryczne; kolorowe i brzęczące doskonale skupią na sobie uwagę dziecka, zapewniając mu sporo rozwijającej zabawy.

Ekspert Hulahop.Pl poleca, by przed wyborem bujaczka upewnić się, że jego konstrukcja jest stabilna, a dołączone do niego zabawki nie posiadają małych bądź ostro zakończonych elementów, by zapewnić dziecku odpowiednie bezpieczeństwo. Warto również zwrócić uwagę na kolorystykę zabawek: w pierwszych miesiącach życia niemowlaki najlepiej reagują na wyraziste, dobrze skontrastowane kolory, dlatego tego typu zabawki dla niemowląt sprawdzą się dla nich najlepiej.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*