Bezpieczne rozjaśnienie włosów – jak to zrobić?

Jak rozjaśnić włosy

Rozjaśnianie naturalnego koloru włosów jest popularnym trendem. Kobiety często decydują się na ten krok, ponieważ mają ochotę zmienić swój wygląd. Są różne sposoby na rozjaśnienie włosów. Wiele osób decyduje się na rozjaśnianie włosów w domu, niestety jeśli ktoś nie wie jak wykonać taki zabieg, może to mieć fatalne skutki.

Bezpieczniejszą opcją jest wizyta w salonie fryzjerski, gdzie zostanie wykonane profesjonalne rozjaśnienie włosów. Fryzjer może tez doradzić czy taki zabieg będzie korzystny dla klienta oraz ocenić czy konieczna jest dekoloryzacja. Fryzjer zadba również o równomierny efekt oraz jednolity odcień. Zminimalizuje stopień ewentualnych uszkodzeń.

Na czym polega rozjaśnianie włosów

Rozjaśnianie włosów polega na utlenianiu przy użyciu środków chemicznych w wyniku czego włosy tracą naturalny pigment. Łatwiej rozjaśnić włosy jasne, suche i zniszczone. Istotną kwestią jest ochrona włosów rozjaśnionych. Są one bardzo delikatne i wymagają pielęgnacji. Można zdecydować się na jednoczesne rozjaśnienie włosów i koloryzację.

W tej sytuacji po przeprowadzeniu zabiegu rozjaśnienia, wykonywana jest koloryzacja, a pigment farby zastępuje naturalny pigment włosa. Rozjaśnianie włosów jest silnym zabiegiem i intensywnie wpływa na kondycje włosów. Należy wiec pamiętać, aby nie stosować go zbyt często. Rozjaśnianie włosów może okazać się ryzykowne i mieć negatywne skutki. Ważne, aby wykonywała go osoba, która ma na ten temat podstawową wiedzę.

Każdy zabieg rozjaśniający skutkuje przesuszeniem włosów. Rozjaśnione mogą być zarówno włosy naturalne jak i farbowane. Jeżeli chodzi o odcień włosów, to im jest ciemniejszy tym trudniej je rozjaśnić, zwykle przed rozjaśnianiem należy wykonać zabieg dekoloryzacji.

Kąpiel rozjaśniająca

W celu rozjaśnienia włosów można wykonać kąpiel rozjaśniającą. Jest to stosunkowo tani i łatwy zabieg, każdy może go wykonać. Jest to delikatniejsza forma utlenienia włosów, nie następuje tak intensywne rozjaśnienie włosów. Moc rozjaśniania wynosi w tym przypadku maksymalnie dwa tony. Działanie rozjaśniacza jest złagodzone przez połączenie mieszaniny rozjaśniającej z odżywką oraz szamponem.

Należy pamiętać aby wybrać utleniacz o najniższym możliwym stężeniu, ponieważ mniejsza jest ich szkodliwość dla włosów. Aby rozjaśnić włosy jasne można wybrać utleniacze o najniższym stężeniu, natomiast włosy ciemne wymagają użycia silniejszego utleniacza. Istnieją różne sposoby na rozjaśnianie włosów. W Internecie można znaleźć mnóstwo rad, niestety nie warto eksperymentować. Niektórzy używają do rozjaśniania henny, ma ona stosunkowo słabe działanie, w przypadku włosów ciemniejszych jest nieskuteczna.

W celu osiągnięcia delikatnego rozjaśnienia można użyć płukanki z rumianku. Do rozjaśniania stosowany jest sok z cytryny, ale jest to niezwykle szkodliwe dla włosów. Niektórzy stosują również płukankę piwną, miód czy miksturę z rabarbaru. W drogeriach można znaleźć wiele środków do rozjaśniania włosów, jednak samodzielne ich stosowanie może okazać się ryzykowne.

Avatar

O

Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu.

Avatar
Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*