Zmarszczki mimiczne – jak skutecznie z nimi walczyć?

Jak radzić sobie ze zmarszczkami mimicznymi

Zmarszczki mimiczne powstają na skutek obniżenia jędrności skóry oraz zmniejszenia jej elastyczności. Są to zmarszczki, które pojawiają się jako pierwsze i są wynikiem powtarzających się skurczów mięśni twarzy (ruch brwi, uśmiechanie się, mrużenie oczu).

Do zmarszczek mimicznych zaliczane są „kurze łapki”, zmarszczki między brwiami, zmarszczki poprzeczne czoła, ukośna zmarszczka na górnej części nosa oraz drobne zmarszczki na brodzie. Pojawianie się zmarszczek jest kwestią indywidualną, u każdego człowieka proces starzenia rozpoczyna się w innym czasie.

U niektórych osób pierwsze oznaki starzenia pojawiają się już po dwudziestym roku życia u innych po trzydziestym. Na pojawienie się pierwszych zmarszczek ma wpływ wiele czynników takich jak niezdrowa dieta, nadużywanie solarium, nawyki kurczenia mięśni twarzy.

Domowe sposoby na walkę ze zmarszczkami

Istnieją różne sposoby na walkę ze zmarszczkami mimicznymi. Jednym ze sposobów jest kontrolowanie odruchu mimiki twarzy, jest to jednak trudne. Można również wykonywać masaż czoła. Powstawanie zmarszczek mimicznych może być spowodowane niedoborem witaminy E, warto więc stosować tabletki i kremy ją zawierające.

Dobrym sposobem na zwalczanie zmarszczek mimicznych jest korzystanie z masażu oraz stosowanie preparatów kosmetycznych. Zabiegi te stymulują jędrność skóry, uelastyczniają ją, nawilżają i regenerują. Udowodnione jest, że podstawą zdrowej skóry jest zdrowy styl życia. Należy więc unikać wszelkich używek.

Często okazuje się, że domowe sposoby na zmarszczki mimiczne są niewystarczające. Wiele kobiet wybiera bardziej radykalne metody likwidowania zmarszczek mimicznych. Zwykle są to kosztowne zabiegi, wiec nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. Można wybrać wstrzyknięcie botoksu lub kwasu hialuronowego.

Botoks i kwas hialuronowy

Botoks jest to toksyna botulinowa, popularnie nazywa się jad kiełbasiany. Przy jego użyciu można zlikwidować zmarszczki na czole, kurze łapki, zmarszczki na szyi, może również podnieść opadające kąciki ust. Jest to najskuteczniejsza metoda usuwania zmarszczek mimicznych.

Kwas hialuronowy zawarty jest w wielu kremach odmładzających. Jest wykorzystywany w kosmetyce do zabiegów anti-aging, podczas których wstrzykiwany jest w głąb naskórka. Zabiegi z użyciem wymienionych środków wykonywane są przez chirurgów plastycznych, chirurgów specjalizujących się w medycynie estetycznej oraz dermatologów. Trzeba pamiętać, aby wybrać doświadczonego specjalistę. Nie można stosować botoksu u ciężarnych, osób z chorobami serca, układu nerwowego oraz mięśni.

Zabiegi z użyciem botoksu można zacząć nawet po dwudziestym roku życia, jeżeli oznaki starzenia są widoczne. Nie powinny być wykonywane częściej, niż co trzy miesiące. Wiele osób obawia się zabiegów usuwania zmarszczek mimicznych wykonywanych przy pomocy botoksu i kwasu hialuronowego, dlatego też nie są one zbyt popularne. Ludzie częściej sięgają po bezpieczne domowe sposoby. Wszystkie wymienione zabiegi w jakimś stopniu wpływają na zmniejszenie zmarszczek mimicznych, nie jest jednak możliwe całkowite ich usuniecie, ponieważ jest to naturalna konsekwencja starzenia się człowieka.

Avatar

O

Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu.

Avatar
Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu.

3 Komentarze

 1. Po co walczyć ze zmarszczkami mimicznymi, jak i tak nic nie poradzimy, skoro robią się przez całe życie – poprzez nasze gesty mimiczne i śmianie się.Ja tam wolę się śmiać i miec zmarszczki, niż nie mieć zmarszczek i być smutną. Najlepszym sposobem na pozbycie się zmarszczek jest
  laser.

 2. Przestańcie się kobiety przejmować zmarszczkami 🙂 Czy one są tak naprawdę ważne ? Myślę, że całe życie trzeba dbać o twarz. Zmarszczki mimiczne ma każdy. Na pewno są jakieś kremy a zresztą…Moja żona nie posiada aż tak dużo zmarszczek, ale to żadna różnica nawet gdybym miała. Kocham ją tak samo. Prawdziwa kobieta, jak każdy mężczyzna powinna mieć zmarszczki.

 3. Po co wydawać pieniądze na kremy i nie wiadomo jeszcze co. Dzisiaj są takie techniki, że w 2 dni lub nawet w kilka godzin można pozbyć się zmarszczek. Wystarczą pieniądze. Jak komuś
  zależy to czemu nie. Wszystko
  jest dla ludzi. Jak ktoś czuję się
  lepiej, jak jest wygładzony to
  czemu nie. Dużą rolę jednak
  odgrywają uwarunkowania genetyczne. Moja ciotka była taka śmieszka, a twarz miała gładką.
  się całe życie a była takal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*