Dieta w ciąży – fakty i mity

Nie ma wątpliwości, że kobieta w ciąży powinna zwracać na swoją dietę szczególną uwagę. Jednak funkcjonuje wiele mitów na temat tego, co rzekomo można, a czego nie powinno się spożywać w ciąży. Jaka jest rzeczywistość? Rozwiewamy mity i potwierdzamy fakty!

Catering wegetariański w ciąży jest niewskazany – MIT

Wiele osób jest przekonanych, że catering wegetariański w ciąży to zły pomysł. Okazuje się jednak, że nie ma żadnych przeciwwskazań dla wegetarianizmu również w ciąży. Oczywiście rezygnacja z mięsa wiąże się z pewnymi brakami w diecie. Niemniej jednak istnieje suplementacja dzięki której można dostarczyć do organizmu wszystko, co potrzebne.

W ciąży nie należy spożywać kofeiny – MIT

Jednym z głównych mitów na temat diety w ciąży jest ten o rzekomym zakazie spożywania kofeiny. Czy faktycznie trzeba zrezygnować z porannej małej czarnej? Nic z tych rzeczy. Rzeczywiście ilość kofeiny w diecie w ciąży trzeba ograniczyć, jednak jak wskazują eksperci, spożycie do 300 mg na dobę jest w pełni bezpieczne. Oznacza to możliwość spożywania nawet do 2 filiżanek kawy dziennie.

W ciąży wzrasta zapotrzebowanie kaloryczne

Ciąża oznacza zdecydowanie większe zapotrzebowanie kaloryczne. Niemniej jednak należy zaznaczyć, że nie oznacza to konieczności spożywania dwukrotnie większej ilości pokarmów. Zapotrzebowanie nie rośnie aż tak radykalnie. Z czasem trwania ciąży jest ono coraz większe. Początkowo nieco większy głód może być nawet niezauważalny. Natomiast pod koniec ciąży zapotrzebowanie kaloryczne może wzrosnąć nawet o ok. 500 kcal.

Dieta w czasie ciąży wpływa na nawyki żywieniowe dziecka

Czy jeśli zamówisz catering na okres ciąży, będzie to miało wpływ na preferencje smakowe Twojego dziecka? Okazuje się, że jak najbardziej. Badania wykazały, że gust smakowy dzieci jest skorelowany z tym, co ich matki spożywały w czasie ciąży. Oznacza to, że należy szczególnie zwracać uwagę na dietę w czasie ciąży, aby wyrobić w dziecku odpowiednie nawyki żywieniowe. To kolejny powód, dla którego w ciąży warto się zdrowo odżywiać.

Zamów już dziś: catering Racibórz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*