Jaką butelkę wybrać do nauki picia?

Nie da się ukryć, że przyjście na świat maluszka jest radością i niesłychanie wyjątkowym doświadczeniem. Od momentu, kiedy mama z dzieckiem po porodzie zawita do domu, oboje rodziców, będzie dokładać wszelkich starań do tego, by maluszek miał zapewnione absolutnie wszystkie, najlepsze warunki do rozwoju.

Z całą pewnością rodzice mają już skompletowaną większą część wyprawki, a także posiadają wszystkie niezbędne gadżety i akcesoria, dzięki którym ich pociecha będzie miała dostęp do wszystkiego, co najlepsze. Niemniej jednak rodzice muszą pamiętać, że maluszki szybko dorastają i lada moment zaczną raczkować. Zanim jednak to się stanie, młoda mama i tato muszą dołożyć wszelkich starań do tego, by malec opanował trudną sztukę samodzielnego picia z butelki. Choć z pozoru to zadanie wydaje się dość proste, to jednak trzeba pamiętać o tym, że kluczem do sukcesu jest odpowiednio wybrana butelka. Na jaki model warto się więc zdecydować?

Nie da się ukryć, że przyjście na świat maluszka jest radością i niesłychanie wyjątkowym doświadczeniem. Od momentu, kiedy mama z dzieckiem po porodzie zawita do domu, oboje rodziców, będzie dokładać wszelkich starań do tego, by maluszek miał zapewnione absolutnie wszystkie, najlepsze warunki do rozwoju. Z całą pewnością rodzice mają już skompletowaną większą część wyprawki, a także posiadają wszystkie niezbędne gadżety i akcesoria, dzięki którym ich pociecha będzie miała dostęp do wszystkiego, co najlepsze. Niemniej jednak rodzice muszą pamiętać, że maluszki szybko dorastają i lada moment zaczną raczkować. Zanim jednak to się stanie, młoda mama i tato muszą dołożyć wszelkich starań do tego, by malec opanował trudną sztukę samodzielnego picia z butelki. Choć z pozoru to zadanie wydaje się dość proste, to jednak trzeba pamiętać o tym, że kluczem do sukcesu jest odpowiednio wybrana butelka. Na jaki model warto się więc zdecydować?

Butelka z odpowiednim kształtem to podstawa!

Malec z pewnością traktuje naukę picia z butelki jako ogromną przygodę. Niemniej jednak by butelki nawadniające Muuki czy każdej innej firmy rzeczywiście pomogły maluchowi opanować nową umiejętność, wówczas muszą one również posiadać odpowiedni kształt. Nie chodzi jedynie o kształt samego korpusu, ale przede wszystkim o kształt samego korka, który maluszek będzie musiał wziąć do buzi. Rodzice chętnie stawiają na butelki z tzw. korkiem niekapkiem, co jednak nie jest najlepszym rozwiązaniem. Takie butelki nie pozwalają maluchowi na to, by rozwijał on odruch ssący, który ma tu ogromne znaczenie. Wobec tego, warto stawiać na modele z tradycyjnym ustnikiem, które zapewnią dziecku pomoc w nauce samodzielnego picia z buteleczki. Warto również zdecydować się na takie butelki, które mają dość ergonomiczny kształt. Maluszek i jego rączki z pewnością to sobie docenią.

Jaki materiał pierwszej butelki dla malucha wybrać?

Materiał butelki również jest niezwykle istotny. Szklana butelka na wodę Muuki dla małego dziecka nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Szkło jest bowiem dość ciężkim materiałem, a nauka picia z takiej butelki z pewnością nie będzie zbyt efektywna. Wobec tego o wiele lepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na butelki plastikowe, oczywiście wyprodukowane z takiego tworzywa, które nie będzie szkodliwe dla maluchów. Dzięki takim buteleczkom nauka picia będzie o wiele przyjemniejsza i oczywiście o wiele szybsza. Maluchy również docenią sobie buteleczki, które zaprojektowane zostały w różnorodnych kolorach i wzorach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*