Pluskwy – jak się ich pozbyć?

Pluskwy potrafią stanowić zagrożenie dla domowników. Dlatego jeśli zauważymy taki problem należy bardzo szybko działać. Poniżej dowiecie się, czym są pluskwy, jak poznać, że są one w domu, gdzie można je spotkać oraz jak ich się pozbyć.

Czym są pluskwy?

Pluskwa domowa posiada silnie spłaszczone ciało o kształcie jajowato-owalnym. Jest ono zabarwione na brązowo, natomiast po posiłku stają się one purpurowe. Dorosłe pluskwy domowe osiągają wymiary 4-5 mm. Samice zazwyczaj składają jaja w szczelinach ścian i podłóg, za ramami obrazów, luster, w spojeniach mebli itd. Są to najbardziej klasyczne kryjówki pluskw domowych w mieszkaniu. Co ciekawe, w ciągu dnia samica może złożyć nawet do 500 jaj! Rozwój pluskiew w temperaturze około 35 stopni trwa od 4 do 6 dni. Natomiast poniżej poniżej 16 stopni od 15 do 29 dni.

Co dzieje się po ugryzieniu pluskwy domowej?

Insekty te żywią się ludzką krwią. Dzięki ich aparatowi gębowemu mogą one przebijać skórę i pobierać płynny pokarm. Po jej ugryzieniu zostaje na ciele swędzące miejsce. Jednak w zależności od organizmu człowieka, po ugryzieniu mogą pojawić się inne objawy. Jak rozpoznać ugryzienie przez pluskwę? Insekty zazwyczaj nie gryzą tylko w jednym miejscu. Dlatego najczęściej ugryzień jest kilka i układają się one w linię prostą. Ukąszenie pluskiew o wiele mocniej swędzą niż ukąszenie komara.

Jak sprawdzić czy w domu są pluskwy?

Najczęściej do naszego domu przynosimy je na ubraniach. Zazwyczaj przyprowadzamy je z miejsc publicznych, czyli z kina, szpitalu, hotelu czy nawet restauracji. Mogą się one również pojawić w naszym domu poprzez zakupione używane meble i ubrania. Sprawdzenie czy pluskwy zaszyły się w naszym domu wcale nie jest takie proste. Dzieje się tak ze względu na to, że insekty te atakują nocą, kiedy śpimy. Dlatego warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która w skuteczny sposób upora się z problemem pluskiew w mieszkaniu.

Można jednak wyczuć obecność tych insektów w domu. Wydzielają one charakterystyczny zapach, który pochodzi z substancji wydzielanej ze specjalnych gruczołów tułowiowych. W miejscach gdzie przebywają zostawiają często kał, który jest pod postacią brunatnych plamek.

Jak pozbyć się pluskiew?

W internecie możemy napotkać się na wiele domowych sposobów poradzenia sobie z tymi insektami. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze są one skuteczne. Nawet jeśli sposób zwalczenia pluskiew działa, nasza wiedza oraz umiejętności mogą sprawić, że nie będziemy w stanie pozbyć się wszystkich insektów w mieszkaniu. Przez to nie będziemy mogli raz na zawsze wyeliminować pluskwy i ciągle będą do nas wracać nocami.

Właśnie dlatego warto w takim przypadku skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która raz na zawsze poradzi sobie z tym problemem. Fachowcy wykorzystują różne metody na zwalczenie insektów. Odpluskwianie wymaga użycia silnych środków chemicznych, jednak sposób ten jest najbardziej skuteczny. Sprawdź ofertę dezysnekcii w Warszawie: https://dezstop.pl

Avatar

O Artykuł zewnętrzny

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*