Przyjęcie wielopokoleniowe – jak zadbać o catering?

Zamawiając catering na eventy typu przyjęcie rodzinne trzeba wziąć pod uwagę preferencje kulinarne gości oraz ich ewentualne nietolerancje i alergie. W przypadku spotkań wielopokoleniowych, samodzielne przygotowywanie jedzenia z pewnością byłoby dużym wyzwaniem. Przyrządzenie dań, które odpowiadałyby zarówno seniorom, jak i najmłodszym członkom rodziny wymagałoby nie tylko dokładnego przemyślenia wszystkich kwestii, ale również konieczności poświęcenia wielu godzin pracy. Z tego względu zdecydowanie warto postawić na catering. Jak powinien on wyglądać w tym przypadku?

Podstawowe kwestie do ustalenia

Nawet jeśli mamy do czynienia z wielopokoleniową rodziną, liczba członków jest jednak ograniczona, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby skontaktować się z osobami co do preferencji kulinarnych i istnienia ewentualnych alergii nie mamy pewności. Tego typu informacje należy przekazać firmie, która dostarcza catering na eventy. Trzeba również zaznaczyć jaki ma być charakter imprezy, liczba uczestników, miejsce organizacji (w domu czy w ogródku) oraz budżet. Na tej podstawie zostanie stworzone proponowane menu, które w razie potrzeby można zmodyfikować.

Dlaczego warto zamówić catering na eventy?

Zamówienie cateringu jest najlepszym rozwiązaniem z uwagi na oszczędność czasu i wielu przypadkach również pieniędzy. Co więcej, firmy świadczące tego typu usługi mają w ofercie naprawdę szeroki wybór dań z różnych części świata, regionalnych oraz tradycyjnych dań kuchni polskiej. Co za tym idzie, na organizowanym przyjęciu mogą pojawić się potrawy przeznaczone dla miłośników krajowych przysmaków, wegetarian, wegan oraz osób z różnego rodzaju alergiami. Oprócz tego, nie trzeba będzie martwić się o dania dla najmłodszych, gdyż firmy cateringowe również mają dla nich coś w swojej ofercie. Jeśli impreza jest naprawdę spora, można dodatkowo zdecydować się na obsługę w trakcie przyjęcia, wyposażenie w zastawę lub organizację grilla na świeżym powietrzu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*