Rolety dachowe – funkcjonalne rozwiązanie dla ceniących minimalizm

Okna są oczami domu. Pozwalają odpowiednio doświetlić jego wnętrza, a także podziwiać to, co dzieje się na zewnątrz. Jednak czasami słońca jest za dużo, a przez to pomieszczenia nagrzewają się zbyt mocno.

Ma to miejsce szczególnie na poddaszach, gdzie okna są umieszczone pod bardzo dużym skosem w stosunku do podłogi. Dlatego w mieszkaniach urządzonych na poddaszu warto zamontować specjalne osłony okienne, które przystosowane są do stosowania na oknach dachowych. Sprawdź, które z propozycji będą najlepiej pasować do przygotowanych przez Ciebie aranżacji.

Rolety dachowe – czym różnią się od klasycznych produktów tego typu?

Rolety do okien dachowych działają na podobnej zasadzie jak klasyczne. Na pierwszy rzut oka też nie różnią się od nich zbytnio. Jednak są one o wiele lepiej przystosowane do tego, by użytkować je przy oknach dachowych. Przede wszystkim mają one boczne prowadnice, pod którymi przesuwa się materiał. To powoduje, że nie odchyla się on od skrzydła okiennego, nawet gdy jest ono otworzone. Kolejną różnicą jest to, że rolety dachowe nie mają żadnych sznurków czy koralików do sterowania. Są one bowiem wyposażone w system samoistnego zaciągania tkaniny do góry. Wystarczy zwolnić mechanizm, by materiał sam się zwinął. Jednocześnie można tkaninę zablokować na jednym z trzech poziomów wysokości. Dzięki czemu możliwa jest większa kontrola nad tym, ile światła słonecznego wpada do wnętrza domu.

Plisy dachowe – ciekawa propozycja do nowoczesnych aranżacji

Inną ciekawą propozycją, która idealnie sprawdzi się na poddaszu, są plisy dachowe. Konstrukcja tego produktu znacznie różni się od tego, co znane jest z rolet. Tutaj materiał nie jest zwijany do góry. Składa się on w „harmonijkę”, dzięki czemu może być zaciągany zarówno do góry, jak i od dołu. To pozwala na jego dowolne ustawienie na skrzydle okiennym. Również tutaj zastosowane są specjalne prowadnice boczne przytrzymujące tkaninę blisko skrzydła okiennego. Ich ciekawy kształt sprawia, że plisy do okien dachowych doskonale wpisują się w założenia nowoczesnej, minimalistycznej stylistyki.

Jaka tkanina najlepiej sprawdzi się w roletach i plisach dachowych?

Wybierając rolety czy plisy do okien dachowych, warto zwrócić uwagę na to, że są one wykonywane z różnego rodzaju tkanin. Na poddasza szczególnie polecana jest tkanina metalizowana, która ma właściwości termoizolacyjne. Ten materiał chroni przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń latem. Zimą z kolei będzie minimalizować straty ciepła.

Inną ciekawą propozycją jest także tkanina całkowicie zaciemniająca. Najlepiej zda ona egzamin w sypialniach, gdzie często zależy nam na tym, aby pomieszczenie było bardzo dobrze zaciemnione, co ma na celu ułatwienie zaśnięcia.

Rolety okienne są też wykonywane z tkaniny żakardowej o bardzo subtelnym wzorze. Ciekawym rozwiązaniem są też tkaniny drukowane, które można wykorzystać przy aranżacji pokoju dziecięcego czy młodzieżowego. Natomiast plisy ciekawie prezentują się również w przypadku, gdy są wykonane z materiału o perłowym pobłysku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*