Jak rozpoznać profesjonalną pomoc domową?

Marzysz o idealnym porządku w swoim domu, ale nie masz na to czasu lub nie przepadasz za porządkami? A może skończył się właśnie remont w Twoim mieszkaniu i ten bałagan Cię przerasta? Mamy dla Ciebie rozwiązanie – zatrudnij pomoc domową! Z naszą pomocą trafisz w dziesiątkę!

Liczba i jakość rekomendacji

Najlepszym źródłem poszukiwań świetnej pomocy domowej są znajomi – jeśli u kogoś zaufanego owa pani sprawdziła się w porządkach domowych, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że poradzi sobie również i w Twoim domu. Oczywiście, polecenie znajomych też nie zawsze jest gwarancją, że dana osoba to najlepszy możliwy wybór, ale zawsze możesz dopytać, jak przebiegała współpraca, jak rozliczano się z panią do opieki nad domem, w jakich zadaniach była lepsza, a w jakich gorsza.

Jeśli nie masz możliwości zatrudnienia pomocy domowej z polecenia, stajesz przed sporym wyzwaniem – poszukiwaniami. Zacznij od pytań skierowanych do rodziny i najbliższych znajomych „Czy znasz może kogoś, kto może mi pomóc w prowadzeniu domu?”. Być może właśnie przyjaciółka sąsiadki właśnie szuka pracy i sprawdzi się jako pomoc domowa? Czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze!

Kolejnym krokiem jest skorzystanie ze strony www.pomocedomowe.pl – bazy najlepszych i sprawdzonych pań prowadzących domy i świadczących usługę sprzątania. Możesz wybierać spośród ofert według własnych kryteriów: lokalizacji, obowiązków, wymiaru czasu pracy, wieku i innych.

Zwróć uwagę na referencje wystawione przez użytkowników strony.  Każda pomoc domowa może poprosić swoich zleceniodawców o wpisanie kilku słów na temat jej pracy i bardzo wielu to robi! Oczywiście tym samym nie skreślaj osób dopiero rozpoczynających pracę jako pani opiekująca się domem – wtedy rzeczywiście trudno się pochwalić świetnymi rekomendacjami… bo ich nie ma. Wtedy zalecamy po prostu umówić się na dzień próbny i dopiero po sprawdzeniu możliwości pomocy domowej rozpocząć ewentualną stałą współpracę.

Stawka godzinowa i lista obowiązków

Pani do opieki nad domem może zajmować się jedynie tymi czynnościami, których wybitnie nie lubisz lub nie możesz wykonywać (np. ze względu na problemy zdrowotne), ale może również zająć się porządkami w Twoim mieszkaniu kompleksowo. Pomoc domowa to nie zwykła osoba sprzątająca – ona dba o Twój dom jak o swój własny. Musisz jednak pamiętać, że w zależności od tego, jak długa jest lista obowiązków, wzrasta również cena profesjonalnego wsparcia w prowadzeniu domu.

Przykładowo: samo sprzątanie w Warszawie to koszt od ok. 15 zł /h, średnia stawka zaczyna się jednak od 20 zł/h. Za każde dodatkowe zadanie (np. mycie okien, pranie, prasowanie, gotowanie, robienie zakupów, opieka nad ogrodem, koszenie trawy) trzeba także dodatkowo zapłacić!

W zależności od Twoich potrzeb wspólnie ustalcie jak często ma przychodzić pomoc domowa, listę zadań dla niej wraz z częstotliwością ich wykonywania. Nie zapomnij zapytać, w jakie środki czystości powinnaś się zaopatrzyć (a być może osoba opiekująca się Twoim domem stosuje i przynosi własne środki?).

Profesjonalną pomoc domową rozpoznasz po tym, że opierając się na swoim doświadczeniu, będzie mogła bezproblemowo ocenić ile czasu zajmą jej dane obowiązki, będzie potrafiła też zaproponować częstotliwość wizyt i ich długość. Jeśli przewidujesz dłuższą współpracę, to szybko dostrzeżesz czy osoba ta pracuje profesjonalnie – czy wszystkie zadania są odpowiednio wykonane, czy się nie spóźnia, czy nie „rozciąga w czasie” sprzątania.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*