Depilacja laserowa – zalety i wady laserowego usuwania niechcianego owłosienia

Niechciane włoski można usuwać na wiele sposobów. Wśród dostępnych metod znajduje się także depilacja laserowa. Jakie są jej zalety i wady?

Young woman making a figure correction with professional device at spa clinic, deep oscillation causes the "training" of muscles is achieved by tightening the same

Nowoczesna depilacja laserowa to zabieg polegający na usuwaniu owłosienia z wykorzystaniem specjalnych urządzeń laserowych. Aktualnie zabiegi depilacji laserowej są wybierane coraz częściej. Warto jednak pamiętać o tym, że taka metoda posiada nie tylko szereg zalet, ale również określone wady.

Na czym dokładnie polega depilacja laserowa? Kiedy można ją zastosować? Jakie są jej plusy i minusy na tle innych metod usuwania owłosienia? Sprawdź teraz, gdy także myślisz o zapisaniu się na zabieg depilacji laserowej!

Depilacja laserowa – co to jest?

Epilacja, także depilacja laserowa to zabieg wykorzystujący urządzenia laserowe do usuwania włosów. Metoda ta pozwala na trwałe usunięcie niechcianego owłosienia.

Zabiegi te najczęściej prowadzone są obecnie z użyciem lasera diodowego, na przykład Lightsheer Duet, który pozwala na skuteczne usunięcie włosków, a przy tym nie powoduje on również ryzyka uszkodzenia skóry.

Impulsy laserowe posiadają określone parametry, dlatego docierają one tylko do włosków, powodując zniszczenie ich wraz z ich cebulkami. W rezultacie włosek jest całkowicie usuwany i nie odrasta z powrotem.

Zabieg depilacji laserowej może być prowadzony na poniższych obszarach:

  • nogi – łydki, kolana, uda, stopy
  • ręce – ramiona, przedramiona, dłonie
  • pachy
  • klatka piersiowa i brzuch
  • plecy
  • pośladki
  • strefa bikini u kobiet, okolice intymne u mężczyzn
  • twarz – wąsik u kobiet

Wobec tego depilacja laserowa pozwala na efektywne usunięcie włosków zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn na praktycznie całym ciele, w tym również na twarzy.

Depilacja laserowa – najważniejsze zalety depilacji laserem

Główną zaletą depilacji laserowej jest jej skuteczność oraz trwałość. W porównaniu z innymi metodami usuwania niechcianych włosków, w tym goleniem, woskowaniem czy używaniem specjalnych kremów, jest to atrakcyjna alternatywa.

Depilacja laserowa usuwa włoski na stałe, czyli pozwala na pozbycie się ich niemalże na zawsze. To duży plus dla tych osób, u których problemem jest nadmierne owłosienie, ale również jest to propozycja dla każdego, kto chce po prostu usunąć włoski dla wygody z różnych obszarów ciała i twarzy.

Wbrew pozorom, depilacja laserowa wcale nie jest również bardzo kosztowna. Warto wskazać, że seria zabiegów depilacji laserowej jest w dłuższej perspektywie tańsza niż kupowanie odpowiednich środków do depilacji – maszynek, kremów, wosków.

Dokładne informacje o cenach zabiegów tego typu można znaleźć na stronie internetowej Kliniki Medycyny Estetycznej Cliniqmed z Krakowa.

Depilacja laserowa – pamiętaj o wadach

Nie można jednak zapominać o tym, że depilacja laserowa ma także swoje minusy. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że jeden zabieg depilacji laserowej będzie niewystarczający do tego, aby uzyskać pożądane efekty. Jest to związane z faktem, że depilacja laserem działa tylko na włoski będące w aktywnej fazie wzrostu. Włoski w pozostałych fazach, czyli fazie spoczynku i fazie przejściowej, nie są niszczone przez laser.

Najczęściej konieczne jest przeprowadzenie od 4 do 6 zabiegów w odstępach co 6 tygodni – 12 tygodni.

Jak wspomniano wcześniej, depilacja laserowa jest zabiegiem opłacalnym. Warto jednak pamiętać o tym, że wymaga on większych jednorazowych kosztów do poniesienia. Ceny depilacji rozpoczynają się od około 99 złotych za jeden obszar, co należy pomnożyć przez liczbę wymaganych procedur. Na szczęście, gabinety wykonujące depilację laserową, oferują ją również w specjalnych pakietach pozwalających na dodatkowe oszczędności.

Warto też zaznaczyć, że zabiegi depilacji laserowej nie powiodą się na włoskach o jasnym zabarwieniu, czyli blond, rudych, siwych.

Podsumowując, depilacja laserowa to skuteczna metoda usuwania niechcianego owłosienia. Na zabieg w wybranym gabinecie, w tym także w mieście Kraków, można umówić się już teraz!

Leave a comment

Your email address will not be published.


*