Irygator do zębów – jak używać?

Dokładne czyszczenie przestrzeni międzyzębowych to ważna kwestia. Pielęgnacja pomaga chronić przed próchnicą i kamieniem nazębnym, a także odświeża oddech. Dobrym uzupełnieniem codziennej rutyny okazuje się irygacja. Jest to prosty zabieg, który można przeprowadzić samodzielnie w domu. Sprawdź, jak poprawnie używać irygatora do zębów i dotrzeć do trudno dostępnych miejsc.

Irygator do zębów – jak stosować?

Irygacja to zabieg, który sprawdzi się dobrze w przypadku osób pragnących zadbać o zdrowie jamy ustnej. Czyszczenie nie jest trudne, a oto kilka aspektów, o których trzeba pamiętać:

 • Zadbaj o dostęp do wody – napełnij zbiornik urządzenia,
 • Ustaw ciśnienie wody,
 • Skieruj dyszę odpowiednio – nie przykładaj jej bezpośrednio do zębów i dziąseł,
 • Rozpocznij czyszczenie od zębów trzonowych, podążaj za linią dziąseł,
 • Po zakończeniu irygacji opróżnij pojemnik z wodą i wyczyść urządzenie.

Istotne jest używanie odpowiednich końcówek. Dzięki temu można zadbać o higienę dostosowaną do potrzeb.

Końcówki do irygacji

W zestawie z irygatorem do zębów dostępne są różne końcówki. Warto wybrać odpowiednie, aby zminimalizować ryzyko pojawienia się próchnicy i kamienia nazębnego. Dobrze dobrane końcówki to gwarancja satysfakcjonującego efektu.

Dokładna pielęgnacja jamy ustnej za pomocą irygacji jest dobra dla każdego. Szczególnie dobrze sprawdzi się w przypadku osób, które noszą aparat ortodontyczny. W ofercie dostępne są specjalne końcówki, które docierają do trudno dostępnych miejsc.

Posiadacze implantów także mogą używać irygatora. W tym  przypadku warto postawić na końcówki do czyszczenia mostów i koron. Dzięki nim zadbanie o higienę jamy ustnej to żaden problem.

Irygacja pomaga lepiej poradzić sobie z problemem kieszonek. W tym przypadku dobrze sprawdzą się końcówki poddziąsłowe. Dzięki nim bezpieczna irygacja dziąseł i kieszeni jest możliwa. Takie końcówki zwiększają skuteczność leczenia zapaleń.

Nie masz problemów ze zdrowiem jamy ustnej? Postaw na podstawowe końcówki do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych i dziąseł.

Podążanie za linią dziąseł – najlepszy sposób czyszczenia

Regularne i odpowiednie przeprowadzanie irygacji to klucz do sukcesu. Najlepszym sposobem na zadbanie o higienę jamy ustnej jest podążanie za linią dziąseł. Ta uniwersalna metoda sprawdzi się w przypadku większości osób:

 • Irygację jamy ustnej rozpocznij od zębów trzonowych,
 • Ustaw końcówkę irygatora na wysokości dziąseł,
 • Przesuwaj urządzenie powoli, cały zabieg powinien trwać około 3 minuty.
 • Wyczyść zbiornik irygatora.

Na początku irygacja jamy ustnej może przebiegać mało sprawnie. Pamiętaj, że praktyka czyni mistrza. Z każdym kolejnym czyszczeniem przestrzeni międzyzębowych będziesz radzić sobie coraz lepiej.

Jak często używać irygatora?

Codzienna, dokładna pielęgnacja jamy ustnej ma znaczenie. Aby uzyskać zadowalające efekty, irygatora trzeba używać każdego dnia. Najważniejsza jest poprawność czyszczenia i stosowanie się do instrukcji. Irygacja trwa około 2-3 minuty, a więc nie jest to zabieg czasochłonny. W przypadku osób, które noszą aparat ortodontyczny, czas ten może się nieco wydłużyć.

Wysokiej jakości irygator do zębów to dobry wybór. Czytaj dalej, a dowiesz się, gdzie można kupić takie urządzenie.

Gdzie kupić irygator do zębów?

Nosisz aparat ortodontyczny? A może borykasz się z problemem kieszonek? Niezależnie od tego, jaki jest stan Twojej jamy ustnej, zadbaj o dobrą jakość czyszczenia. Najlepiej sprawdzi się profesjonalny irygator do zębów. Tego rodzaju urządzenie znajdziesz w ofercie doświadczonej marki takiej SEYSSO. Jest to polska marka dbająca o jakość. W ofercie znajdziesz wszystko to, co potrzebne do zadbania o higienę jamy ustnej. Produkty tej marki dostępne są w sklepach online.

Irygatory do zębów SEYSSO to gwarancja zadowolenia. Dostępne są zarówno urządzenia bezprzewodowe, jak i stacjonarne. Warto wspomnieć także o szerokiej gamie końcówek. Irygatory do zębów to niejedyna kategoria godna polecenia. Producent oferuje także:

 • Szczoteczki soniczne i manualne,
 • Pasty do zębów,
 • Odświeżające płyny do higieny jamy ustnej.

Oferta jest skierowana do wszystkich osób, które chcą mieć zdrowe zęby i cieszyć się pięknym uśmiechem oraz świeżym oddechem.

Avatar

O Artykuł zewnętrzny

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*