Jak przygotować skórę do zabiegów pielęgnacyjnych?

Doskonały makijaż niewątpliwie jest ozdobą, jednak jeśli nasza skóra nie jest odpowiednio przygotowana i zadbana, osiągniemy zupełnie odwrotny, niekorzystny efekt. Codzienna pielęgnacja skóry jest absolutną koniecznością i wpisuje się w kanon zadbanej kobiety bez względu na wiek. Nie mniej jednak do podstawowych czynności powinien dołączyć regularnie wykonywany zabieg pielęgnacyjny, zgodny z rodzajem cery, jego aktualnym stanem oraz wiekiem.

Po pierwsze rozpoznanie

Zanim sięgniemy po najnowszej generacji maseczkę, która powinna sprawić, że będziemy wyglądały jak gwiazdy, musimy przygotować naszą skórę do tychże zabiegów. O sukcesie działań decyduje wiele czynników.

Po pierwsze musimy dowiedzieć się, jakiego rodzaju mamy cerę. Sucha i wrażliwa będzie potrzebowała innych zabiegów niż cera trądzikowa, tłusta czy dojrzała. Odpowiedni dobór kosmetyków jest kluczowy, pozwala bowiem na perfekcyjne oczyszczenie i pielęgnację.

Po wtóre należy skomponować własny zestaw kosmetyków, właściwych dla planowanych zabiegów. Wybierając je, zwracajmy uwagę na ich przeznaczenie.

W domowym zaciszu

Gruntowne przygotowanie do zabiegów kosmetycznych, jak i same zabiegi możemy przeprowadzić w domu. To dobre rozwiązanie zwłaszcza dla tych Pań, które nie mają możliwości skorzystania z usług profesjonalisty.

Każdego dnia nasza skóra jest niczym gąbka, która chłonie nie tylko dostarczane właściwości odżywcze, ale także wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Niezmiennie obumiera naskórek, a promienie UV starają się przyspieszyć proces starzenia. Mając świadomość tych wszystkich niekorzystnych czynników, musimy wpierw oczyścić skórę. Standardowymi środkami do demakijażu usuwamy make – up. Następnie możemy zafundować sobie saunę (w domowych warunkach z powodzeniem będzie to tzw.” parówka” ziołowa), która idealnie otworzy nasze pory, a przy tym będzie działała relaksująco. Po wykonanym zabiegu należy zastosować odpowiedni preparat – np. maseczkę, preparat ampułkowy serum. Na sam koniec, przemywamy twarz chłodną wodą, która zamyka pory i tym samym zatrzymuje w środku wszystkie odżywcze substancje.

Cyklicznie możemy stosować peelingi – ale uwaga, nie łączymy ich z wcześniej wspomnianą sauną. Skórę należy wcześniej oczyścić z makijażu, po czym, wybranym preparatem wykonujemy delikatne, koliste ruchy. Po peelingu należy dokładnie przemyć skórę ciepłą wodą i zastosować wybrany preparat. Idealnym uzupełnieniem peelingu są maski nawilżające, regenerujące i liftingujące.

W profesjonalnych rękach

Domowe sposoby przygotowujące skórę do wykonania kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych są oczywiście konieczne i zbawienne, nie mniej, od czasu do czasu powinniśmy oddać się w ręce kosmetyczki, która perfekcyjnie dobierze dla nas zestaw zabiegów i wykona je z mistrzowską precyzję.

Do popularnych i jednocześnie skutecznych zabiegów należą: manualne oczyszczanie skóry, peeling kawitacyjny oraz mikrodembrazja diamentowa. Manualne oczyszczanie powinno być wykonywane cyklicznie, bez względu na rodzaj cery i wiek. Sprawia, że skóra jest idealnie oczyszczona, tym samym doskonale wchłania substancje aktywne z kosmetyków.

Peeling kawitacyjny sprawia, że nadmiar z sebum zostaje usunięty, a bakterie, które są przyczyną zaskórniaków i innych wykwitów skórnych zostają zniszczone. Oczywistym skutkiem tego peelingu jest bardzo dobre wchłanianie kolejnych preparatów, a także odmłodzenie, dotlenienie i wspomaganie produkcji kolagenu.

Popularna mikrodermabrazja diamentowa przywraca blask i zdrowy, młodzieńczy wygląd. Jest odkryciem nowoczesnej kosmetologii, w pełni bezpieczny i doskonale przygotowujący skórę do dalszych działań. Mechaniczne usunięcie naskórka przy pomocy indywidualnie dobranej głowicy diamentowej i podciśnienia ma właściwości wygładzające, oczyszczające i pobudzające kolagen oraz elastynę. Idealnym uzupełnieniem jest zabieg pielęgnacyjny odpowiednio dobraną linią kosmetyczną bogatą w mikroelementy.

Artykuł powstał we współpracy z portalem medicinemag.pl

Pamiętaj: Każdy zabieg powinien być poprzedzany kontrolą stanu skóry którą przeprowadza dermatolog, by uniknąć jakichkolwiek sytuacji, które mogłyby zmniejszyć jego efekty lub nawet być groźne dla zdrowia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*